RPA 2010. Ekspresowy powrót Didiera Drogby

Niespełna 11 dni trwała rehabilitacja kontuzjowanej ręki Didiera Drogby. W drugiej połowie napastnik WKS wszedł za Salomona Kalou, ale bramki nie zdobył. WKS zremisowało z Portugalią 0:0.

Drogba doznał kontuzji prawego ramienia 4 czerwca podczas sparingowego meczu z Japonią. Lider i najlepszy piłkarz WKS przeszedł operację, w niedzielę i poniedziałek normalnie trenował, ale we wtorek nie było jeszcze wiadomo, czy w ogóle zagra. Trener Sven Goran Eriksson posadził ostatecznie Drogbę na ławce.

Jednak w 66 minucie, gdy WKS cały czas bezbramkowo remisował z Portugalią, Eriksson sięgnął po swojego lidera. Drogba wszedł za Salomona Kalou, a jego pojawienie się na murawie wywołało gorącą owację na trybunach.

Drogba przez niespełna 25 minut na boisku nie oddał ani jednego strzału, a jego reprezentacja w pierwszym meczu w RPA zremisowała z Portugalią 0:0.