RPA 2010. Keisuke Honda. Strzelił gola Kamerunowi, wyeliminował Sevillę

Honda strzelił zwycięską bramkę w meczu z Kamerunem, wiosną zachwycał w Lidze Mistrzów, ale w kadrze Japonii do tej pory nie był ważną postacią.
Wszystko o meczu Japonia - Kamerun »W 39. minucie Matsui dośrodkował z prawego skrzydła, piłka minęła obrońców i spadła wprost pod nogi Hondy, która z niecałych pięciu metrów wpakował ją do bramki. Hamidou nie miał szans. Bramka Hondy dała Japonii zwycięstwo i drugie miejsce w grupie E, tuż za Holandią.

Trener reprezentacji Japonii Takeshi Okada do Keisuke Hondy nie był przekonany. Pomocnik zachwycał w lidze holenderskiej, trafił do CSKA Moskwa, które osiągnęło dobry wynik w Lidze Mistrzów, ale do kadry przebijał się bardzo długo - zagrał w zaledwie dwóch meczach eliminacyjnych. Ale w wyjściowej jedenastce pierwszego meczu mundialu miejsce już dostał i była to bardzo dobra decyzja.

Honda zadziwiał jednak już przed mundialem. Jego kariera nabrała przyspieszenia, gdy na początku roku trafił z holenderskiego VVV Venlo do CSKA Moskwa. W rosyjskim klubie zadebiutował w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko Sevilli i z miejsca stał się bohaterem. Asystował przy pierwszej bramce Tomasa Necida i strzelił gola, który dał CSKA awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Jest pierwszym japończykiem, który w fazie pucharowej najbardziej prestiżowych rozgrywek w Europie zdobył bramkę.

Wrażenia naszych specjalnych wysłanników do RPA - znajdziesz na blogach Rafała Steca i Michała Pola