RPA 2010. TVP spóźniła się na bramkową akcję Holandii

Widzowie TVP nie zobaczyli w poniedziałek całej akcji, po której padła pierwsza bramka w meczu Holandia - Dania. Gdy zaczynała się druga połowa, TVP 1 puszczała reklamy komercyjne, a TVP HD zachęcała do płacenia abonamentu reklamą pt. ?Niczego nie obejrzą, niczego nie posłuchają?. Zaledwie dwa dni temu w Anglii wybuchł skandal, bo telewizja ITV HD emitowała reklamę, gdy Anglicy strzelali gola w meczu z USA. Polscy internauci wściekają się, lub wyśmiewają publiczną telewizję.
Holendrzy swoją pierwszą bramkę zdobyli tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. TVP spóźniła się kilkanaście sekund, najprawdopodobniej dlatego, że za długo trwały komentarze ekspertów w studio.

Gdy Holendrzy ruszyli po gwizdku sędziego do ataku, w kanale TVP HD trwała jeszcze reklama zachęcającą do płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego. Reklama grozi widzom, że jeśli nie będą płacili abonamentu, nie obejrzą programów, na jakich im zależy, w tym np. atrakcyjnych meczów. W TVP 1 trwały reklamy sponsorów transmisji mundialowych.

W ostatnich miesiącach Telewizja Polska zapowiadała mecze w wysokiej rozdzielczości HD jako jedną z głównych atrakcji tego mundialu dla polskich telewidzów.

- TVP HD musi dostosować się do anteny głównej, dlatego nie wchodziliśmy z meczem. TVP1 spóźniła się z wejściem na drugą połowę o około 20 sekund. Ale w przyszłości nie będziemy już czekać, najwyżej zaczniemy transmisję bez głosów komentatorów - usłyszeliśmy w redakcji TVP HD.

Spóźnienie TVP zauważyli - bez zbytniego zdziwienia - nasi komentatorzy w relacji Z Czuba i na żywo. "Van Persie dośrodkowuje, Simon Poulsen chce wybić, ale strzela idealnie w plecy Aggera i do bramki. TVP zdążyła rzutem na taśmę - na pytanie co było przed dośrodkowaniem van Persie'ego możemy odpowiedzieć tylko "reklamy"." - czytamy w Relacji Zczuba i na żywo z meczu Holandia - Dania.

Wpadkę TVP nagrał i opublikował autor promowanego na Sport.pl bloga "Gramy do końca!":Internauci są oburzeni wpadką TVP. - I niby za takie coś mam płacić abonament? - napisał Wyspa na forum Sport.pl.

- Najlepszy był komentarz Lubańskiego po golu: "wróciliśmy w samą porę" :) - ironizuje kamilbarca1 w komentarzu do wpisu na blogu "Gramy do końca!".

Anglicy nie zobaczyli bramki Gerrarda

Bardziej spektakularną wpadkę zaliczyła ITV1 HD, która ma prawa do pokazywania mundialu w Wielkiej Brytanii. Stacja emitowała reklamy w momencie, gdy bramkę dla Anglii strzelał Steven Gerrard. Od razu rozpętała się burza na forach internetowych i oficjalny Twitterze stacji. Rzecznik prasowy przeprosił kibiców jeszcze w przerwie meczu. A po spotkaniu stacja wydała oficjalne oświadczenie wyrażające ubolewanie. Więcej tutaj.