11. kolejka I ligi. Legia ma nadal 5 pkt. przewagi

Legia Warszawa pokonała Pogoń Szczecin 1:0 i ma nadal 5 pkt. przewagi nad Wisłą Kraków.

Spotkanie w Warszawie nie dostarczyło wielkich emocji. Gospodarze już w 22. minucie objęli prowadzenie i od tego momentu przede wszystkim bronili rezultatu. Ich ataki - pozbawione tempa i pomysłowych zagrań - kończyły się zazwyczaj na obronie Pogoni. W II połowie największe szanse na pokonanie Sławomira Olszewskiego miał Vuković. Po jego strzale piłka trafiła w słupek. Pogoń tylko raz poważnie zagroziła bramce Stanewa, ale Bułgar nie miał problemu z obroną strzału Kaczorowskiego.

W środę Legia pojedzie do Krakowa na mecz sezonu z dużym komfortem psychicznym - może nawet przegrać, a i tak pozostanie liderem.

Śląsk walczy

Piłkarze Śląska Wrocław pokonali na własnym boisku Stomil Olsztyn i zmniejszyli stratę do miejsca, pozwalającego na grę w barażach o I ligę.

Mecz we Wrocławiu oglądało 7,5 tys. widzów. Kibice na początku meczu przeżyli jednak wielkie rozczarowanie. W 15. min po rzucie karnym wykonywanym przez Macieja Terleckiego prowadzenie objęli goście. Śląsk nie załamał się jednak szybką stratą bramki. Po niespełna 9 minutach wyrównał Sztylka kapitalnym strzałem głową. Wyłupski - bramkarz Stomilu - był bez szans.

Druga część meczu zaczęła się kapitalnie dla gospodarzy. Po wznowieniu gry w pierwszej akcji na listę strzelców wpisał się Szewczyk. Nie minęło 10 minut, a było już 3:1 - tym razem szczęście uśmiechnęło się do Nazaruka, który dobił strzał Gortowskiego.

W zespole gości imponował ambicją jedynie Maciej Terlecki, który do ostatnich minut próbował "poderwać" swój zespół do odrobienia strat. Nie udało mu się, choć w ostatnich minutach dwukrotnie bliski był strzelenia gola.

Śląsk zbliżył się do rywali, niepewnych jeszcze pozostanie w I lidze. KSZO, Groclin - straciły punkty po remisowych meczach, RKS Radomsko przegrał z Zagłębiem Lubin aż 0:3.

Antybohater - Śrutwa.

W grupie mistrzowskiej w derby Śląska Odra Wodzisław pokonała Ruch Chorzów 3:1. Goście grali przez pół meczu w dziesiątkę - Mariusz Śrutwa został ukarany czerwoną kartką za uderzenie łokciem Jacka Matyi.

Grupa mistrzowska:

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 1:0 (1:0).

BRAMKA: Cezary Kucharski (22).

ŻÓŁTE KARTKI: Marek Walburg, Piotr Dubiela (obaj Pogoń).

SĘDZIOWAŁ: Tomasz Pacuda (Częstochowa). Widzów: 9 tys.

Odra Wodzisław - Ruch Chorzów 3:1 (1:1).

BRAMKI: dla Odry - Marcin Nowacki (27), Marek Saganowski (49), Jacek Matyja (88-głową), dla Ruchu - Jan Woś (7).

ŻÓŁTE KARTKI: Marek Saganowski (Odra), Krzysztof Bizacki, Mamia Jikija (Ruch).

CZERWONA KARTKA: Mariusz Śrutwa (45-Ruch).

SĘDZIOWAŁ Marcin Borski (Warszawa). Widzów 2500.

Wisła Kraków - Polonia Warszawa 4:1 (3:1).

BRAMKI: DLA WISŁY - Maciej Żurawski - dwie (21, 26-karny), Kazimierz Moskal (7), Tomasz Frankowski (79-karny); dla Polonii - Wojciech Szymanek (13).

ŻÓŁTE KARTKI: Arkadiusz Głowacki (Wisła), Martin Ekwueme, Igor Gołaszewski, Arkadiusz Kaliszan, Mariusz Malinowski (Polonia).

SĘDZIOWAŁ Ryszard Wójcik (Opole). Widzów 11 000.

GKS Katowice - Amica Wronki 0:1 (0:0).

BRAMKA: Jerzy Podbrożny (59-karny).

ŻÓŁTE KARTKI: Jacek Kowalczyk, Marcin Janus (GKS), Dariusz Gęsior, Dariusz Dudka, Tomasz Dawidowski, Remigiusz Sobociński (Amica).

SĘDZIOWAŁ Krzysztof Zdunek (Łódź). Widzów 4000.

W 4 min rzutu karnego dla GKS nie wykorzystał Marek Świerczewski.

Grupa spadkowa:

Widzew Łódź - Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp. 1:1 (1:0).

BRAMKI: dla Widzewa - Jacek Paszulewicz (29-karny), dla Groclinu - Grzegorz Rasiak (63-karny).

ŻÓŁTE KARTKI: Michał Stasiak, Krzysztof Brodecki (Widzew), Piotr Piechniak, Igor Kozioł, Dariusz Jackiewicz (Groclin).

SĘDZIOWAŁ Andrzej Należnik (Katowice). Widzów 4000.

Górnik Zabrze - KSZO Ostrowiec 1:1 (0:1).

BRAMKI: dla Górnika - Rafał Lasocki (71-samobójcza), dla KSZO - Jacek Dąbrowski (34).

ŻÓŁTE KARTKI: Grzegorz Lekki, Robert Kolasa, Madrin Piegzik (Górnik), Mirosław Siara, Tadeusz Krawiec, Przemysław Cichoń (KSZO0.

SĘDZIOWAŁ Mirosław Ryszka (Warszawa). Widzów 5000.

Śląsk Wrocław - Stomil Olsztyn 3:1 (1:1).

BRAMKI: dla Śląska - Dariusz Sztylka (25), Krzysztof Szewczyk (46), Sławomir Nazaruk (55), dla Stomilu - Maciej Terlecki (16-karny).

ŻÓŁTE KARTKI: Dariusz Sztylka (Śląsk), Sławomir Święcki, Abel Salami (Stomil).

SĘDZIOWAŁ Grzegorz Kasperkowicz (Poznań). Widzów 8000.

RKS Radomsko - Zagłębie Lubin 0:3 (0:1).

BRAMKI: Bogusław Lizak - dwie (84, 85), Ireneusz Kowalski (35).

ŻÓŁTE KARTKI: Artur Prokop, Mirosław Myśliński (RKS), Ireneusz Kowalski, Arkadiusz Klimek (Zagłębie).

SĘDZIOWAŁ Jacek Granat (Warszawa). Widzów 3500.

1. Zagłębie Lubin 29 16-10

2. Górnik Zabrze 28 18-8

3. Widzew Łódź 24 12-6

4. RKS Radomsko 22 11-13