Sport.pl

MŚ 2010. Nicolas Anelka przewrócił się jadąc na rowerze

Nietypowe metody treningowe Raymonda Domenecha przynoszą różne efekty. U Lassany Diarry podczas wysokogórskiego zgrupowania wykryto anemię sierpowatą. Teraz podczas przejażdżki rowerowej przewrócił się Nicolas Anelka.
Anelka wywrócił się pod koniec 50-minutowej rowerowej przejażdżki na zgrupowaniu kadry na wyspie Reunion na Oceanie Indyjskim. Napastnik poślizgnął się i wywrócił, ale nic mu się nie stało. Anelka jest podstawowym zawodnikiem Francuzów, wybiegał w pierwszej jedenastce podczas obu ostatnich sparingów.

Raymond Domenech przed mundialem nie szczędzi swoim podopiecznym ciekawych rozrywek. Najpierw zorganizował zgrupowanie w Alpach, gdzie piłkarze wzięli udział w spacerze po lodowcu. Na wysokich wysokościach źle poczuł się Lassana Diarra. Po odtransportowaniu go do szpitala stwierdzono u niego  anemię sierpowatą.

Na wulkanicznej wyspie Reunion reprezentanci Francji wzięli udział w przejażdżce rowerowej. Piłkarze podjechali pod strome wzniesienie, po czym zjechali na dół. Najszybszy okazał się Franck Ribery a najwolniejszy Djibril Cisse.

Francja na mundialu zagra w grupie A Z RPA, Meksykiem i Urugwajem.

Przygotuj się na mundial, śledź newsy o MŚ 2010 na Facebooku »


Więcej o: