MŚ 2010. Ostatnia szansa piłkarzy Korei Południowej

W sobotę piłkarze Korei Południowej dostaną ostatnią szansę, aby przekonać do siebie trenera Hun Jung - moo i zdobyć bilet na Mistrzostwa Świata, które rozpoczynają się już 10 czerwca. Korea zagra w Austrii mecz towarzyski z Białorusią.
Trener Hun, musi do 1 czerwca przedstawić ostateczny 23. osobowy skład reprezentacji, który pojedzie do RPA. Dlatego też jeszcze 3. piłkarzy pożegna się ze marzeniami o grze na MŚ 2010. Według koreańskiej agencji prasowej Yonhap, trener podejmie decyzję po meczu z Białorusią.

- Po spotkaniu z Białorusią, mimo że przeciwnik do zbyt wymagających nie należy, pożegnam się jeszcze z trzema piłkarzami - powiedział dziennikarzom selekcjoner. Korea jak do tej pory zagrała dwa mecze przygotowujące do Mundialu. W pierwszym wygrała z Ekwadorem 2:0, w drugim pokonała Japonię. Ostatnim sprawdzianem przed finałem w RPA będzie mecz z Hiszpanią, aktualnymi mistrzami Europy (4 czerwca).

Pod znakiem zapytania stoi wciąż wyjazd na Mundial napastnika koreańskich "Lion King", Lee, który w meczu z Ekwadorem doznał kontuzji. Jednak według trenera rekonwalescencja piłkarza, przebiega pomyślnie: - Nasz zespół lekarski nad wszystkim ma piecze - powiedział Huh

Korea zmierzy się w RPA z Grecją, Nigerią i Argentyna w grupie B.

Zobacz najpiękniejsze wg Sport.pl gole z dotychczasowych Mundiali. »