MŚ 2010. Diego Maradona: Messi jest lepszy ode mnie

Diego Maradona, legenda piłki nożnej, dziś selekcjoner reprezentacji Argentyny, powiedział, że Lionel Messi, na tegorocznym Mundialu ?namiesza? jeszcze bardziej niż on w 1986. W Meksyku Maradona poprowadził Argentynę do mistrzostwa, zostając najlepszym piłkarzem turnieju.
- Messi jest lepszy niż ja w Meksyku . Jest najlepszym piłkarzem świata, a reszcie daleko mu do niego. W 1986 poprowadziłem zespół do zwycięstwa, dzięki czemu dojrzałem. Rozmawiałem ostatnio z Leo i poprosiłem go, żeby w RPA zrobił to samo. - powiedział boski Diego

Według Maradony ogromnym szczęściem dla niego jak i dla młodego napastnika Barcelony jest fakt, że obaj są tej samej narodowości. - Dzięki temu mogę go trenować. Wszyscy, którzy mówią, myślą inaczej nie powinni się z tym wychylać. To ich problem - spuentował selekcjoner.

- Messi jest świadom swojej roli w zespole. Dobrze wie, że koledzy z reprezentacji oczekują od niego, że będzie wisienką na torcie. Leo musi dawać przykład nie tylko na boisku, ale i poza nim - stwierdził były gwiazdor piłki nożnej.

Argentyna na Mistrzostwach Świata w RPA zmierzy się w grupie B z Nigerią, Koreą Południowa i Grecją.

Milito jest tylko dodatkiem - Maradona »