Sport.pl

Formuła 1. Vettel: Jest bardzo ciasno

Sebastian Vettel, który zajmuje obecnie trzecie miejsce w klasyfikacji kierowców, udanie zainaugurował weekend w Monako. Na pierwszych dwóch treningach był ścisłej czołówce. Po jeździe Niemiec nie krył, że na torze jest bardzo ciasno.
Sebastian Vettel na pierwszym treningu uzyskał drugi czas, a podczas drugiego wykręcił trzeci rezultat. Jednak w drugim treningu lepiej od bolidów Red Bulla zaprezentował się zespół Ferrari. Wygrał Alonso, Massa był czwarty, a Webber zajął dopiero 10. lokatę. Wypowiedź Niemca cytuje portal f1.pl . Stwierdził on, że co prawda jest ciasno, ale tak bywa zwykle w Monako i te cztery bolidy więcej na torze nie robią wielkiej różnicy.

- Było jak zazwyczaj. Może niewiele gorzej w porównaniu z poprzednimi wyścigami w Monako, ale tutaj zawsze było bardzo źle, jeśli chodzi o ruch na torze. Zobaczymy, jak będzie w kwalifikacjach - czy ludzie będą polowali na jedno szybkie okrążenie, czy raczej jeździli seriami, ale tutaj zawsze było ciężko - powiedział Vettel.

Trzeci trening przed Grand Prix Monaco zaplanowany jest na sobotę na godz. 11, a kwalifikacje na 14. Relacje z tych wydarzeń na żywo w Sport.pl.Więcej o: