Bundesliga. 31. kolejka. Bramka Krzynówka, czerwona kartka Kosa

Pomocnik reprezentacji Polski Jacek Krzynówek zdobył dla 1.FC Nürnberg gola z karnego w przegranych 1:2 derbach Bawarii z Bayernem Monachium. Punkty stracił lider Bayer Leverkusen i Schalke 04 Tomasza Wałdocha i Tomasza Hajty (grał tylko drugą połowę), którzy nie uchronili drużyny przed porażką 0:3 w Bremie

Broniącemu tytułu Bayernowi zależy już tylko na trzeciej pozycji w tabeli, która da im występ w przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Nawet kapitan Stefan Effenberg pogratulował Bayerowi tytułu, mówiąc, że piłkarze Leverkusen na niego zasłużyli. Wiceprezydent klubu z Monachium Karl-Heinz Rummenigge ostrzegł swych piłkarzy, że jeśli zakwalifikują się tylko do Pucharu UEFA, obetnie im pensje, a część z nich sprzeda. Wygrana pozwoliła mistrzom Niemiec powrócić na trzecie miejsce. Na piąte spadło Schalke 04, które uległo w Bremie Werderowi 0:3. - Pierwsza połowa to zupełna katastrofa. Zagraliśmy koszmarnie, nie mam słów - tylko tyle wydusił z siebie po meczu trener drużyny z Gelsenkirchen Huub Stevens.

Goście tylko raz zagrozili bramce Franka Rosta, który od przyszłego sezonu będzie występował w Schalke (zwalniając tym samym miejsce dla Jakuba Wierchowskiego). Po uderzeniu Tomasza Hajto, który wszedł na boisko po przerwie, piłka minęła linię bramkową i wyszła w pole, ale sędzia kazał grać dalej. - To był jeden z tych dni, kiedy całej drużynie nie szło. Takie dni nie zdarzają się często, stracone punkty odrobimy w następnej kolejce z Norymbergą, ja Ligi Mistrzów jeszcze bym nie przekreślał - powiedział reżyser gry Schalke Andy Moeller.

Po świetnym występie przeciwko Liverpoolowi i historycznym awansie do półfinału Ligi Mistrzów piłkarze lidera z Leverkusen nie potrafili uporać się z przeciętnie grającym w tym sezonie HSV i tylko zremisowali w Hamburgu 1:1. Prowadzenie dla gospodarzy na wypełnionym przez 54 tys. widzów AOL Arena już w piątej minucie zdobył Bośniak Sergiej Barbarez. Wyrównał osiem minut później Oliver Neuville z podania Ze Roberto. - Im dłużej trwa sezon, tym bardziej daje nam wszystkim w kość. Nie jesteśmy w stanie zawsze grać w takim transie jak z Liverpoolem - stwierdził pomocnik Bayeru i reprezentacji Niemiec Michael Ballack.

- Wiedziałem, że w Hamburgu będzie ciężko i dlatego jestem zadowolony z tego punktu - dodał trener Bayeru Klaus Toppmöeller. - Sprawa jest prosta, jeśli do końca sezonu wygramy oba mecze na własnym stadionie (z Werderem i Herthą) i nie przegramy na wyjeździe z Norymbergą), zostaniemy mistrzami.

Wyniki 31. kolejki

TSV 1860 MONACHIUM - SC FREIBURG 4:2 (3:1): Suker (24.), Riseth (29.), Max (45. i 89. karny) - But (31.), Müller (66.)

HERTHA BERLIN - HANSA ROSTOCK 1:0 (1:0): Alves (2.)

FC NÜRNBERG - BAYERN MONACHIUM 1:2 (0:2): Krzynówek (73. karny) - Elber (11.), Pizarro (41.)

WERDER BREMA - SCHALKE 04 3:0 (1:0): Baumann (24.), Ailton (64.), Frings (77.)

HAMBURGER SV - BAYER LEVERKUSEN 1:1 (1:1): Barbarez (5.) - Neuville (13.)

1.FC KÖLN - FC ST. PAULI 2:1 (1:0): Lottner (7.), Scherz (90.) - Incemann (46.)

BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH - VFL WOLFSBURG 0:2 (0:0): Klimowicz (48. i 60.)

VfB STUTTGART - ENERGIE COTTBUS 0:0

1. FC KAISERSLAUTERN - BORUSSIA DORTMUND 1:0 (0:0): Pettersson (48.)

1. Bayer 31 66 74-34

2. Borussia D. 31 61 54-28