Sport.pl

F1. Schumacher gotowy do walki

W treningach przed GP Barcelony Michael Schumacher był wolniejszy tylko od kierowców Red Bulla. Zmiany w bolidzie Niemca spowodowały, że siedmiokrotny mistrz świata wraca do gry o najwyższe lokaty. - Samochód wreszcie jeździ tak, jak tego chcę - mówi. Kwalifikacje do GP Barcelony od 14 na żywo w Sport.pl.
Bolid Mercedesa, którym jeździ Schumacher, przeszedł częściową metamorfozę. Wróciło podwozie wykorzystywane podczas zimowych testów, bo Niemiec miał problemy z hamowaniem. Zwiększył się też rozstaw osi, co dało efekty podczas piątkowych treningów, w których Schumacher uzyskał trzeci czas. - Teraz czuję się tak, jakbym jeździł wyścigowym samochodem. Mam komfort, którego nie miałem w Chinach - zapewniał dziennikarzy.

Niemiec jest zachwycony reakcją swojego zespołu po nieudanym wyścigu w Azji. - Tylko o to proszę. Chcę, by współpraca pomiędzy mną a mechanikami i całym zespołem układała się jak najlepiej. Udało nam się poprawić bolid, co widać w Barcelonie - cieszył się. - Nie chodzi o pewność siebie, po prostu samochód wreszcie jeździ tak, jak chcę. Zespół zareagował bardzo dobrze i mam nadzieję, że uda się z tego skorzystać.

Wyścig w Barcelonie może być przełomowy dla Schumachera. - Prawda jest taka, że z obecnym bolidem możemy podążać w odpowiednim kierunku. Wcześniej to było zwyczajnie niemożliwe. Nie wiem co stało się w Chinach, ale wszystko wraca na odpowiednie tory.

Więcej o: