F1. Ferrari zamalowało kod kreskowy na boildach

Po protestach lekarzy i ekspertów Ferrari zdecydowało się zamalować kontrowersyjną reklamę na swoich boildach. Czarno białe paski na czerwonych bolidach i kaskach kierowców przypominały paczkę papierosów Malboro. ?Chcemy przerwać te spekulacje? - napisali przedstawiciele włoskiego teamu w oświadczeniu.
Kubica lepszy od Schumachera? Zagraj w wygraj Formułę 1 »

Ferrari jest jedynym zespołem w F1 sponsorowanym przez firmę tytoniową. Oficjalna nazwa włoskiego teamu brzmi Scuderia Ferrari Malboro. Przed tygodniem duże poruszenie i dyskusję w świecie F1 wywołał apel lekarzy » do brytyjskiego rządu o zbadanie wpływu pasków na bolidach na odbiorców. Podejrzewali Ferrari o reklamę podprogową. Według "Timesa" Phillip Morris, producent Malboro, płaci zespołowi 100 mln dol. rocznie, choć w Unii Europejskiej obowiązuje zakaz reklamy papierosów.

"Współnie z Phillip Morris zdecydowaliśmy się na usunięcie tak zwanego kodu paskowego, choć nigdy nie było naszą intencją, by komukolwiek kojarzył się z papierosami" - napisali przedstawiciele teamu w oświadczeniu na stronie internetowej. "Zrobiliśmy to by raz na zawsze zamknąć te absurdalne spekulacje i skoncentrować się na poważniejszych sprawach".

Ferrari » stosuje reklamę podprogową?