MŚ 2010. Kapitan Bayeru nie zagra na mundialu

Kapitan Bayeru Leverkusen - Simon Rolfes nie zagra na Mistrzostwach Świata, jakie w czerwcu rozpoczną się w RPA. Pomocnik reprezentacji Niemiec nie zdołał wyleczyć kontuzji kolana, jakiej nabawił się w lipcu 2009 roku - poinformowała Niemiecka Federacja Piłkarska (DFB). W drużynie Joachima Loewa zabraknie także bramkarza Rene Adlera.
28-letni piłkarz był podstawowym zawodnikiem reprezentacji prowadzonej przez Joachima Loewa. Zadebiutował w niej w marcu 2007 roku, był także członkiem "srebrnej" drużyny z Euro 2008. W oświadczeniu DFB zdradziła, że Rolfes poinformował już telefonicznie szkoleniowca, że nie będzie mógł zagrać w afrykańskim mundialu.

Pomocnik rozegrał dotychczas w kadrze Niemiec 21 spotkań i strzelił jedną bramkę. Piłkarzem Bayeru jest od 2005 roku. Dla "Aptekarzy" zagrał 144 meczów, w których zdobył 25 goli. W lipcu ubiegłego roku doznał jednak kontuzji kolana, a w styczniu poddał się operacji. Od tamtego czasu walczył o powrót do gry, jednak nie zdołał wyleczyć się na czas.

Kolejnym osłabieniem niemieckiej reprezentacji będzie nieobecność Rene Adlera, który także jest piłkarzem Bayeru. Był on podstawowym bramkarzem kadry przed rezerwowymi - Manuelem Neuerem i Timem Wiese.

Kevin Kuranyi także poza kadrą Niemiec »