Amica - Ruch 3:0 w półfinale Pucharu Polski

Piłkarze Amiki Wronki pokonali 3:0 Ruch Chorzów w rewanżowym meczu półfinałowym Pucharu Polski i po raz czwarty w ostatnich sześciu latach awansowali do finału. W drugim półfinale w środę zagra Wisła Kraków z Orlenem Płock (w pierwszym meczu było 2:1).

Zawodnicy prowadzeni przez trenera Mirosława Jabłońskiego w pierwszym spotkaniu w Chorzowie ulegli 0:1. Bilans wyrównali już po dziesięciu minutach rewanżu, kiedy Tomasz Dawidowski wykorzystał błąd Mamii Dżikiji oraz Bartłomieja Jamroza i z bliska pokonał Marka Matuszka. Jeszcze przed przerwą kolejny błąd chorzowskiej obrony pozwolił Krzysztofowi Piskule na ogranie bramkarza Ruchu.

Goście mieli szansę w 52. minucie, kiedy po faulu Marka Bajora na Dżikiji z rzutu karnego strzelał Krzysztof Bizacki. Kopnął jednak wysoko ponad poprzeczką. Losy meczu przesądził Dawidowski w 69. min. znakomitym strzałem lewą nogą ustalając rezultat.

Amica Wronki - Ruch Chorzów 3:0 (1:0). Bramki: Dawidowski (10., 69.), Piskuła (41.). Pierwszy mecz 0:1, awans Amiki.