Pływackie MŚ w Moskwie - Kizierowski siódmy w finale sprintu

Bartosz Kizierowski z wynikiem 21,78 s zajął siódme miejsce w finale 50 metrów stylem dowolnym, w trzecim dniu pływackich mistrzostw świata na krótkim basenie w Moskwie.
Złoty medal zdobył Argentyńczyk Jose Martin Meolas - 21,36.

15-letni rekord Europy na 400 m dow. Astrid Strauss z NRD pobiła Ukrainka Jana Kłoczkowa, uzyskując 4.01,26. Rekord świata pobiła natomiast Szwedzka sztafeta kobieca 4x100 metrów stylem zmiennym. Szwedki uzyskały wynik 3.55.78. Jest to trzeci rekord świata ustanowiony w Moskwie, w tym drugi w sztafecie.



Wyniki finałów trzeciego dnia:

kobiety -

100 m st. dow.



1. Therese Alshammar (Szwecja) 52,89

2. Martina Moravcova (Słowacja) 52,96

3. Yanwei Xu (Chiny) 53,35

4. Sarah Ryan (Australia) 53,52

5. Alena Popczanka (Białoruś) 53,76

6. Alison Sheppard (W.Brytania) 53,91

7. Johanna Sjoeberg (Szwecja) 54,01

8. Elka Graham (Australia) 54,14



400 m st. dow.



1. Jana Kłoczkowa (Ukraina) 4.01,26

2. Chen Hua (Chiny) 4.03,81

3. Rachel Komisarz (USA) 4.06,30

4. Polina Szopnikowa (Rosja) 4.07,98

5. Kalyn Keller (USA) 4.08,24

6. Amanda Pascoe (Australia) 4.08,68

7. Nicole Zahnd (Szwajcaria) 4.09,22

8. Sophie Simard (Kanada) 4.09,91



200 m st. grzb.



1. Lindsay Benko (USA) 2.04,97

2. Reiko Nakamura (Japonia) 2.07,30

3. Irina Amszenikowa (Ukraina) 2.07,71

4. Hanae Ito (Japonia) 2.07,77

5. Clementine Stoney (Australia) 2.08,49

6. Charlene Wittstock (RPA) 2.08,72

7. Stanisława Komarowa (Rosja) 2.08,95

8. Anna Gostomelsky (Izrael) 2.10,99



50 m st. mot.



1. Anna-Karin Kammerling (Szwecja) 25,55 - rekord mistrzostw

2. Petria Thomas (Australia) 26,36

3. Vered Borochovski (Izrael) 26,38

4. Rachel Komisarz (USA) 26,47

5. Therese Alshammar (Szwecja) 26,48

6. Zheng Xi (Chiny) 26,93

7. Nicole Irving (Australia) 26,94

8. Diane Bui-Duyet (Francja) 27,00



100 m st. zm.



1. Martina Moravcova (Słowacja) 59,91

2. Gabrielle Rose (USA) 1.00,68

3. Alison Sheppard (W.Brytania) 1.00,88

4. Alenka Kejzar (Słowenia) 1.01,62

5. Amanda Beard (USA) 1.01,80

6. Oksana Wieriewka (Rosja) 1.02,07

7. Julie Hjorth-Hansen (Dania) 1.02,37

8. Brooke Hanson (Australia) 1.02,62



4x100 m st. zm.



1. Szwecja 3.55,78 - rekord świata

2. USA 3.57,17

3. Chiny 3.57,29

4. Australia 3.57,70

5. RPA 4.00,88

6. Ukraina 4.02,68

7. Rosja 4.03,56

8. Dania 4.03,87



mężczyźni -

50 m st. dow.



1. Jose Meolans (Argentyna) 21,36

2. Mark Foster (W.Brytania) 21,44

3. Oleksandr Wolinets (Ukraina) 21,55

. Aleksander Popow (Rosja) 21,55

5. Jason Lezak (USA) 21,65

6. Ashley Callus (Australia) 21,73

7. Bartosz Kizierowski (Polska) 21,78

8. Stefan Nystrand (Szwecja) 21,86



400 m st. dow.



1. Grant Hackett (Australia) 3.38,29

2. Kvetoslav Svoboda (Czechy) 3.41,97

3. Chad Carvin (USA) 3.43,55

4. Jacob Carstensen (Dania) 3.44,15

5. Mark Johnston (Kanada) 3.44,78

6. Massimiliano Rosolino (Włochy) 3.45,13

7. Dmitri Koptur (Białoruś) 3.45,52

8. Klete Keller (USA) 3.49,18



200 m st. klas.



1. Jim Piper (Australia) 2.07,16 - rekord mistrzostw

2. David Denniston (USA) 2.07,42

3. Jarno Pihlava (Finlandia) 2.07,61

4. Kosuke Kitajima (Japonia) 2.08,23

5. Dymitrij Komornikow (Rosja) 2.08,99

6. Jose Couto (Portugalia) 2.09,14

7. Maxim Podoprigora (Austria) 2.09,40

8. Martin Gustafsson (Szwecja) 2.09,50



200 m st. zm.



1. Jani Sievinen (Finlandia) 1.55,45

2. Peter Mankoc (Czechy) 1.56,13

3. Thomas Wilkens (USA) 1.57,34

4. Theo Verster (RPA) 1.57,88

5. Massimiliano Rosolino (Włochy) 1.58,08

6. Takahiro Mori (Japonia) 1.58,12

7. George Bovell (Trynidad) 1.58,71

8. Dean Kent (Nowa Zelandia) 1.58,79