Piłkarze USA pokonali Meksyk 1:0

Przeciwnicy Polski w grupie eliminacyjnej finałów mundialu - drużyna USA - pokonali w towarzyskim meczu w Denver Meksyk 1:0. Bramkę strzelił Clint Mathis w 66. minucie

W tym roku drużyna USA ma bilans 8-2 w bramkach i nie straciła bramki w siedmiu meczach z rzędu na własnym boisku. Do tego Amerykanie wygrali cztery z ostatnich pięciu spotkań z Meksykiem.

Meksyk częściej strzelał na amerykańską bramkę (9:6), ale oddał zaledwie trzy strzały w drugiej połowie.

Mathis strzelił bramkę po zderzeniu bramkarza Oscara Pereza z obrońcą Manuelem Vidrio. Amerykanin uniknął zderzenia I spokojnie zaczekał na piłkę, zanim kopnął ją pod poprzeczkę.

Był to ósmy gol Mathisa dla reprezentacji, przy czym zdobywał bramki w siedmiu kolejnych meczach (zdobył obie bramki w ostatnim meczu reprezentacji - porażce z Niemcami 4:2).

Od 88. minuty obydwa zespoły grały w 10 - obrońca Frankie Hejduk i meksykański pomocnik Alberto Garcia Aspe pobili się i zostali wyrzuceni z boiska.

USA - Meksyk 1:0 (0:0)

Bramka: C. Mathis (66.)

Widzów 48476

USA: Tony Meola - Greg Vanney (Carlos Llamosa, 46.), Pablo Mastroeni, Eddie Pope, Frankie Hejduk, DaMarcus Beasley, Richard Mulrooney, Landon Donovan (Brian West, 77.), Cobi Jones (Brian Maisonneuve, 70.), Ante Razov (Josh Wolff), Clint Mathis.

Meksyk: Oscar Perez - Alberto Rodriguez (Javier Saavedra, 46.), Manuel Vidrio, Melvin Brown, Heriberto Morales, German Villa (Sigifredo Mercado, 59.), Gabriel Caballero (Joahan Rodriguez, 59.), Braulio Luna, Carlos Ochoa, Daniel Osorno (Alberto Garcia Aspe, 68.), Jesus Mendoza (Adolfo Bautista, 46).