Sport.pl

Brąz szpadzistów w Katarze

Reprezentacja Polski szpadzistów w składzie: Krzysztof Mikołajczak, Tomasz Motyka, Adam Wiercioch, Radosław Zawrotniak, zajęła 3. miejsce w zawodach Grand Prix w Doha, organizowanych przez QFF - katarską federację szermierczą.
Siódma edycja turnieju z pulą nagród 31.000 USD zgromadziła na starcie całą światową czołówkę. W konkurencji drużynowej szpady, znów bezkonkurencyjni okazali się Francuzi, pokonując w finale Węgrów.

Polska drużyna, po zwycięstwie z Niemcami i porażce z Francją, w batalii o brąz pokonała Hiszpanię 45:22.

- Cieszy dobra forma na progu sezonu. Jesteśmy zadowoleni z pracy, którą tu wykonaliśmy oraz wyniku. Francuzi są wciąż na topie, ale z każdym kolejnym litrem potu wylanym na treningach, będziemy się do nich zbliżać - podsumowuje trener Marek Julczewski.

- Myślę, iż zawodami w Katarze potwierdziliśmy, że należymy do czołówki światowej w konkurencji drużynowej szpady. Rok 2010 zaczyna się nieźle, ale nie osiadamy na laurach i jesteśmy świadomi swoich niedoskonałości, które będziemy niwelować systematyczną pracą - mówi Adam Wiercioch.

Brązowy krążek z GP w Dosze to kolejny sukces w kolekcji naszych szpadzistów. Do największych należą oczywiście: srebro IO w Pekinie 2008, złoto ME w Zalaegerszeg 2005 oraz brąz MŚ w Antalyi 2009.