Piłka nożna: Król strzelców ligi białoruskiej w Jagiellonii

Król strzelców ligi białoruskiej, 23-letni Brazylijczyk Maycon Rogério Silva Calijuri "Maycon" podpisał 4-letni kontrakt z Jagiellonią - podał oficjalny serwis klubu.
23-letni Maycon w lidze białoruskiej występował od 2008 roku. Początkowo w nowym klubie nie radził sobie jednak najlepiej. Dopiero w ostatnim roku błysnął skutecznością. W 26 meczach ligowych zdobył 15 bramek. To jednak nie pomogło FK Homel, które rozgrywki zakończyło na 12. miejscu w tabeli białoruskiej ekstraklasy.

- Tak więc w odróżnieniu od zawodników BATE (początkowo tam Jagiellonia szukała wzmocnień - przyp. red.), on nie był tak chętny, aby pozostać w obecnym klubie - stwierdza prezes Jagielloni Cezary Kulesza.

Król strzelców białoruskiej ekstraklasy W swojej ojczyźnie bronił barw zespołów U.R.T. oraz Extrema Futebol Clube (oba II liga). W sezonie 2009 (na Białorusi rozgrywki prowadzone są systemem wiosna-jesień) w 26. spotkaniach strzelił 15 bramek, co wystarczyło by zostać królem strzelców całej ligi. Jego zespół zajmując 12. miejsce opuścił białoruską ekstraklasę.

Zawodnik z Czarnogóry podpisał kontrakt z Jagiellonią »