Sport.pl

ME piłkarzy ręcznych: Polska może zdobyć złoto. "Musi tylko w to uwierzyć"

PRZEGLĄD PRASY: Kiedy widzisz, jak potrafi rzucić Bielecki to zamieniasz się w słup soli. Czasem mi się wydaje, że Polakom brakuje pewności siebie. Wasi gracze chyba nie zdają sobie sprawy, jak są dobrzy - mówi "Przeglądowi Sportowemu" były reprezentant Niemiec Stefan Kretzschmar.
Według niego Polska jest faworytem do występu w finale rozgrywanych w Austrii mistrzostw, pod warunkiem, że zagra na 100 proc. swoich możliwości.

- Czasem mi się wydaje, że Polakom brakuje pewności siebie - mówi Kretzschmar - Wasi gracze chyba nie zdają sobie sprawy, jak są dobrzy. Kiedy widzisz, jak potrafi rzucić Bielecki to zamieniasz się w słup soli. Nie znam lepszego strzelca niż Karol. Ale on chyba tego nie wie.

Z podobnym uznaniem wypowiada się o Bartoszu Jureckim, którego nazywa jednym z najlepszych kołowych świata. - Uwielbiam tego gościa i kochałem z nim grać. Polska może zdobyć tytuł, ale piłkarze muszą w to uwierzyć.

Stefan Kretzschmar jest byłym reprezentantem Niemiec. Wywalczył z nią m.in. mistrzostwo olimpijskie (Ateny 2004), a także wicemistrzostwo świata (2003). W sezonie 2003/04 był królem strzelców Ligi Mistrzów. Obecnie jest dyrektorem sportowym SC Magdeburg.

Bogdan Wenta po wygranej z Hiszpanią: dalej będziemy tak szarpać!


Specjalny serwis poświęcony mistrzostwom na Sport.pl »