Sport.pl

ME piłkarzy ręcznych: Polska prasa po zwycięstwie z Hiszpanią

PRZEGLĄD PRASY: "Pewny sukces z Hiszpanią", "Polscy piłkarze zmiażdżyli Hiszpanię", "Koncert gry Biało - Czerwonych" - to tylko nieliczne tytuły z polskich dzienników po przybliżającym Polaków do półfinału ME zwycięstwie (32:26) z mistrzami świata z 2005 roku i brązowymi medalistami Igrzysk w Pekinie.
Zemsta jest słodka - rozpoczyna relację z meczu "Przegląd Sportowy" przypominając o porażce Polaków z Hiszpaniami podczas IO w Pekinie. Tym razem emocji nie było bo "biało - czerwoni" byli zespołem o klasę lepszym w każdym elemencie.

Bogdan Wenta po wygranej z Hiszpanią: dalej będziemy tak szarpać!
"Polscy piłkarze ręczni zmiażdżyli Hiszpanię" tytułuje "Polska" i zauważa, że miejscami nasi piłkarze ręczni ośmieszali brązowych medalistów z Pekinu.

Nasi zawodnicy zaskoczyli nawet trenera - podsumowuje występ Polaków "Rzeczpospolita" i przypomina, że na dużych turniejach jak dotąd nie zwykliśmy wygrywać zarówno z Hiszpanami jak i Francuzami. Ale marząc o medalu mistrzostw Europy którąś z tych drużyn trzeba było pokonać.

Także "Dziennik" wychwala występ Polaków. Tak grających Polaków jeszcze na tych mistrzostwach nie widzieliśmy. Owszem, wygraliśmy pewnie z Niemcami i ze Szwedami, wspaniale odrobiliśmy czterobramkową stratę w spotkaniu ze Słowenią, ale to jeszcze nie było to. Dopiero wczoraj drużyna Wenty pokazała, że stać ją na skuteczną i efektowną grę przez cały mecz.

"Hiszpania na kolanach" to tytuł z "Faktu", który przypomina, że do strefy medalowej jest już naprawdę blisko. Z kolei "Super Express" cytuje Bogdana Wentę. - Po tym co pokazali, trzeba przed naszymi chłopakami uklęknąć"

Specjalny serwis poświęcony mistrzostwom na Sport.pl »