Sport.pl

ME piłkarzy ręcznych: Hiszpańska prasa po meczu z Polską" Sromotna porażka"

Hiszpańska prasa nie oszczędza swoich reprezentantów. "Byliśmy słabsi pod każdym względem", "Półfinał zawisł na włosku", "Hiszpania rozbiła się o polską ścianę" - komentują dziennikarze.
Co się stało? Dlaczego zagraliście tak słabo? - te pytania przewijają się przez hiszpańskie serwisy i internetowe wydania gazet. Hiszpania, która przez pierwszą fazę turnieju przeszła prawie jak burza (pokonując Czechów i Węgrów oraz remisując z mistrzami świata Francuzami) z Polską grała jak kopciuszek.

- Zagraliśmy bardzo słabo w obronie i jeszcze gorzej w ataku. Nasza drużyna rozbiła się o polską ścianę i... Sławomira Szmala - podsumowuje występ "Marca". Według dziennika tego dnia Hiszpanom nie wychodziło nic, a Polakom prawie wszystko. - Żadne z ustawień defensywnych się nie sprawdziło. A Polacy? Ich obrona była jak mur, gdy jednak któremuś z naszych zawodników udawało się przez niego przedrzeć na drodze stawał im najlepszy bramkarz turnieju Sławomir Szmal.

"El Pais" nie kryje rozczarowania postawą hiszpańskiej drużyny, a występ swojej drużyny podsumowując jako "sromotną porażkę". Według gazety meczem z Polską zawodnicy Valero Rivery przekreślili wszystko co osiągnęli w pierwszej fazie turnieju. Koszmarna obrona i atak, brak wiary w zwycięstwo - wyliczał "El Pais". Według gazety Hiszpania wyraźnie ustępowała graczom Bogdana Wenty pod każdym względem i mocno sobie skomplikowała drogę do półfinału.

Bogdan Wenta po wygranej z Hiszpanią: dalej będziemy tak szarpać!


Hiszpania zablokowana przez Polskę - tytułuje relację ze spotkania serwis "ABC". Docenia też grę Polaków i przede wszystkim wspaniale broniącego Sławomira Szmala, który tego dnia był największą zmorą nieudolnie atakujących Hiszpanów. - Teraz przed nami mecz o wszystko z Niemcami - zapowiada serwis.

W podobnym, pełnym rozczarowania, duchu spotkanie relacjonują inne serwisy i gazety. "El Periodico de Catalunya" chwali polską obronę i bramkarza, który bronił jak natchniony. Z kolei "As.com" wytyka Hiszpanom słabą, zaledwie 40 procentową skuteczność w ataku.

Specjalny serwis poświęcony mistrzostwom na Sport.pl »


Więcej o: