Transfery. Ruud van Nistelrooy wróci do Premier League?

Być może już wkrótce do Tottenhamu trafi snajper Realu Madryt Ruud van Nistelrooy. Trener czwartej drużyny Premier League Harry Redknapp spotkał się już z agentem piłkarza - donosi brytyjski "Daily Mail"
33-letni piłkarz miałby wrócić na wyspy na zasadzie wypożyczenia. Van Nistelrooy najlepsze lata swojej kariery spędził, grając właśnie na Wyspach. W ciągu pięcioletniego pobytu w Manchesterze United zdobył dla "Czerwonych Diabłów" aż 97 goli. Czy równie skuteczny będzie w barwach londyńskiego klubu? Na razie nie wiadomo, czy w ogóle tam trafi.

Aby Holender wzmocnił zespół Tottenhamu, spełniony musi być jeden warunek. Klub z White Hart Lane musi pozbyć się bezproduktywnego Romana Pawliuczenki. Rosjanin, który w obecnym sezonie tylko czterokrotnie wchodził z ławki rezerwowych na murawę, marzy o powrocie do Rosji.

- Dopóki nie pojawi się konkretna oferta, odejście Pawliuczenki nie jest możliwe - mówi Harry Redknapp. Szkoleniowiec, który wprowadził Tottenham do ligowej czołówki zastrzega, że tylko w sytuacji zwolnienia miejsca w składzie przez Rosjanina, dopuszcza możliwość pozyskania kolejnego snajpera. - Van Nistelrooy? Był świetny w Anglii i na pewno byłby dla nas wzmocnieniem. Nie potrzebuję jednak pięciu napastników - mówi.