Byli właściciele Birmingham City przejęli West Ham United

David Gold i David Sullivan pozyskali 50 procent akcji od islandzkiego banku Straumur. Biznesmeni chcą, aby w ciągu siedmiu lat "Młoty" awansowały do Ligi Mistrzów i w przyszłości rozgrywały swoje mecze na powstającym w Londynie Stadionie Olimpijskim.
- Jesteśmy fanami West Ham, mamy siedmioletni plan wprowadzenia tego klubu do Ligi Mistrzów i przekształcenie go w potentata angielskiej piłki - zapowiedzieli nowi właściciele.

Jednym z kroków do tego, aby West Ham wyszedł z cienia Arsenalu czy Chelsea są zabiegi o to, aby spotkania "Młotów" rozgrywano na większym obiekcie. Tym ma być budowany w Londynie na IO w 2012 roku Stadion Olimpijski. - Mamy nadzieję, że przekonamy rząd, aby pozwolił nam przenieść się na ten obiekt. Znajduje się w tej samej dzielnicy i jest naturalnym domem tego klubu.

West Ham zajmuje obecnie dopiero 16. pozycję w Premier League. Mimo to, Gold i Sullivan zapewniają, że menedżer Gianfranco Zola może być spokojny o swoją przyszłość. - Zola będzie pracował w dalszym ciągu. Usiądę z nim dzisiaj wieczorem do rozmów i przedyskutujemy temat naszych transferowych celów - zapowiedzieli.

Kibice: Sir Alex Ferguson musi odejść dla dobra Manchesteru