PLKK. 29:3 w kwarcie! Przemeblowany Lotos wygrywa pewnie

Mistrzynie Polski Lotos Gdynia rozgromiły beniaminka Artego Bydgoszcz 104:57. Słabeusz Ford Germaz Ekstraklasy nie miał szans z przemeblowanym faworytem.
W ostatnich tygodniach z Lotosu odeszły Shameka Criston, Alana Beard, Emilija Podrug, a także - do Wisły Can Pack Kraków - reprezentacyjna rozgrywająca Paulina Pawlak. W ich miejsce gdyński klub pozyskał na razie tylko Szwedkę Louice Halvarsson - 21-letnia środkowa rzuciła Artego 15 punktów.

Lotos po pierwszej kwarcie prowadził "tylko" 29:18, a w drugiej rywalki zmiażdżył - gdynianki pozwoliły sobie rzucić zaledwie trzy punkty, a same zdobyły aż 29. 16 punktów i 12 zbiórek miała środkowa Magdalena Leciejewska, która w minionym tygodniu wznowiła treningi po kontuzji kolana.

Lotos zajmuje pierwsze miejsce w tabeli, ale tylko dlatego, że rozegrał jeden mecz więcej niż niepokonane KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.

Ważne zwycięstwo odniósł beniaminek Blachy Pruszyński Lider Pruszków, który wygrał na wyjeździe z MUKS Poznań 65:62. Aż 34 punkty dla pruszkowianek rzuciła Ashley Shields. Lider chce walczyć o ósemkę i awans do play-off, ale o to będzie szalenie trudno.

Dobre losowanie polskich koszykarzy »