Arsene Wenger: Van Persie będzie się leczył do maja. Wyjazd na MŚ w RPA wątpliwy

Napastnik Arsenalu i reprezentacji Holandii przeszedł operację kostki, kontuzjowanej w zeszłym miesiącu w meczu towarzyskim reprezentacji z Włochami. Wstępne diagnozy przewidywały cztery lub pięć miesięcy przerwy w grze. Ale według trenera Arsenalu potrwa ona dłużej.
- Jeśli jesteś wielkim optymistą możesz stwierdzić, ze wróci w kwietniu, ale jeśli bierzemy sprawy na poważnie, to będzie gotowy w maju. Praktycznie nie zagra do końca sezonu - powiedział we wtorek trener Arsene Wenger oficjalnej stronie klubowej. Oznacza to, że pod dużym znakiem zapytania stoi występ Holendra na mundialu w RPA. Jego drużyna pierwszy mecz zagra 14 czerwca z Danią.

- Pierwszą istotną rzeczą, w takich wypadkach, jest opinia chirurga. Czy Van Persie będzie mógł grać tak jak przed kontuzją? Powiedział że tak. Drugą kwestią jest, czy wdała się infekcja? W tym wypadku nie. Potem trzeba być już tylko cierpliwym. On teraz nic nie może robić. Po prostu siedzi w domu i czeka na powrót do zdrowia. Pierwsze dwa kroki będą dużym wydarzeniem - powiedział Wenger.

Arsenal będzie się domagał od holenderskiej federacji (KNVB) odszkodowania. Według klubu piłkarza źle zdiagnozowano. KNVB odrzuca te oskarżenia.