Kolejny trener zatrzymany przez CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejnego podejrzanego w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji w polskiej piłce nożnej. Jest nim Krzysztof Ł - 45-letni były piłkarz m.in. Korony Kielce i Wisły Kraków, a obecnie trener jednej z prowincjonalnych drużyn piłkarskich.
Krzysztofa Ł. zatrzymano w poniedziałek w południe w miejscu swojej pracy w Brzesku koło Krakowa. Zarzuty usłyszał w siedzibie Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu, zastosowano też wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 5 tys. zł. i dozór policyjny.

Do tej sprawy funkcjonariusze CBA zatrzymali już 132, którym postawiono blisko 792 zarzutów. We wtorek Prokuratura Apelacyjna we Wrocławiu skierowała do Sądu Rejonowego w Lublinie akt oskarżenia w sprawie przeciwko Andrzejowi B. i szeregu innym osobom, podejrzanym o popełnienie przestępstw z art. 296b § 1 i 2 kk.

Akt oskarżenia objął 56 oskarżonych, z czego 47 oskarżonych zgodziło się na skazanie bez przeprowadzenia rozprawy. Zarzucone oskarżonym przestępstwa dotyczą złożenia w latach 2003 -2005 propozycji korupcyjnych sędziom, obserwatorom PZPN oraz piłkarzom w związku z 32 meczami III ligi piłkarskiej z udziałem drużyn rywalizujących z Motorem Lublin oraz jednego spotkania rozegranego przez klub Korona Kielce. Poza Andrzejem B. zarzuty aktu oskarżenia dotyczą 29 zawodników, 14 sędziów, 3 obserwatorów PZPN, 7 trenerów i 2 działaczy klubu sportowego Motor Lublin.

Białorusin nowym piłkarzem Lecha Poznań »