Biegi narciarskie. Kowalczyk słabo w Davos

Po dwóch tygodniach Justyna Kowalczyk wróciła na trasę Pucharu Świata. W sobotę w szwajcarskim Davos Polka pobiegła na 10 km. Mimo świetnego początku zajęła dopiero dziewiąte miejsce. Rywalki zdeklasowała Rosjanka Irina Chazowa. Pozostałe Polki spisały się bardzo słabo.
Po dwutygodniowej przerwie na trasę powróciła Justyna Kowalczyk. Przed biegiem Polka zajmowała trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Występu w Davos Kowalczyk nie zaliczy do udanych.

Ruszyła świetnie. Na pomiarze czasu ustawionym na drugim kilometrze trasy Polka była najszybsza. Być może właśnie ten bardzo mocny początek sprawił, że w dalszej części biegu, Kowalczyk już tylko traciła do rywalek.

Swoje rywalki zdeklasowała Rosjanka Irina Chazowa, która wygrała z przewagą prawie 30 sekund nad drugą Charlotte Kallą ze Szwecji. Kowalczyk dobiegła na dziewiątym miejscu. Pozostałe Polki spisały się słabo. Paulina Maciuszek mimo niezłego początku ukończyła zawody na 49. miejscu, Sylwia Jaśkowiec była 53., a Kornelia Marek 61. W niedzielę sprint techniką dowolną.

Relacja z biegu na żywo na Sport.pl

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

12:40 Koniec. Rywalki zdeklasowała dziś Rosjanka Irina Chazowa. Drugie miejsce zajęła Charlotte Kalla ze Szwecji (aż 27 sekund straty!), a trzecie Kristina Smigun-Vaehi z Estonii. Justyna Kowalczyk ukończyła bieg na dziewiątym miejscu ze stratą 57,5 sek do zwyciężczyni.

12:35 Kowalczyk na mecie. Na razie jest piąta, ale rywalki jeszcze biegną.

12:30 Pomiar czasu na 6,8 km: Kowalczyk jest dalej siódma i do prowadzącej Chazowej traci 32,7 sek.

12:20 Na półmetku biegu jest słabiej. Po 5 km Polka ma siódmy czas i traci do prowadzącej Chazowej ponad 21 sekund

12:15 Kowalczyk wspaniale zaczyna bieg! Jest najszybsza na pierwszym pomiarze czasu

12:05 Sylwia Jaśkowiec na trasie. Niezły bieg Maciuszek. Polka ma szanse na miejsce w pierwszej trzydziestce. Za moment wystartuje Justyna Kowalczyk

11:50 45 zawodniczek na trasie. Maciuszek na 2 km na razie 9. Na 5 km póki co ma czwarty czas. Kornelia Marek biegnie słabo.

11:41 Maciuszek przebiegła 2 km. Na razie ma trzeci czas zawodów, a do Rudakowej traci 4,9 sek. Wystartowała Kornelia Marek.

11:40 Na pierwszym pomiarze czasu najszybsza jest na razie Ekaterina Rudakowa z Białorus. Na trasie mamy już 20 zawodniczek.

11:35 Wystartowała Paulina Maciuszek

11:30 Na trasie pojawiają się już pierwsze zawodniczki. Justyna Kowalczyk ruszy z nr 75

Przed biegiem:

W poprzedni weekend biegacze i biegaczki rywalizowali w ulicznych sprintach po Düsseldorfie. W tym czasie Kowalczyk trenowała w Szwajcarii. - Od lat nie jeździmy do Niemiec i za rok też się nie wybieramy - mówi trener Aleksander Wierietielny. - Trasa liczy tam ledwie 800 m, ma sporo zakrętów, żadnego podbiegu. Niech inni się tam ścigają. Justysia takiej zabawy nie lubi.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Kowalczyk zajmuje 3. miejsce

Specjalny serwis Sport.pl - Vancouver 2010 »