4 kolejka rundy wiosennej I ligi: Polonia pokonała Wisłę 4:2

Polonia pokonała Wisłę 4:2 po niezwykle emocjonującym meczu w Warszawie. Czarne Koszule mają tylko już trzy punkty straty do lidera z Krakowa.

Mecze Polonii z Wisłą zawsze dostarczają niezwykłych emocji. Tak było i tym razem. Wiślacy przyjechali do Warszawy bardzo pewni siebie, z wiarą w zdobycie trzech punktów. Tymczasem już po 6. minutach było 1:0 dla gospodarzy. Bartosz Tarachulski strzelił precyzyjnie tuż koło słupka i pokonał Trabalika.

Wisła szybko wyrównała po strzale z rzutu wolnego Mirosława Szymkowiaka. Nie minęło jednak 8 minut, a podobnym wyczynem popisał się Igor Gołaszewski i znów gospodarze prowadzili.

Na początku drugiej części meczu Żurawski dośrodkował do Frankowskiego, a ten strzelił bramkę na remis. Na 15 minut przed końcem meczu gospodarze przeprowadzili trzy akcje, które powinny zakończyć się bramkami. Wreszcie w 85. min Ciesielski zacentrował do Kęski, a ten, najmniejszy na boisku zawodnik, głową pokonał Trabalika. Trzy minuty później Tarachulski ograł Kaliciaka i ładnym technicznym strzałem tuż przy słupku pokonał Trabalika.

Cztery gole Amiki

Równie efektownie jak Polonia finiszowała we Wronkach Amica, która przez 70 minut grała bardzo słabo, a bramkę dla niej zdobył samobójczym strzałem obrońca GKS (na dodatek Król nie wykorzystał rzutu karnego). W ostatnich minutach gospodarze zagrali bardzo skutecznie. W ciągu czterech minut strzelili trzy gole. Bohaterem meczu został rezerwowy Remigiusz Sobociński, który zdobył dwa gole. Dzięki zwycięstwu piłkarze Amiki zmniejszyli stratę do Wisły i wciąż liczą się w walce o mistrzostwo Polski.

W grupie spadkowej.

Kolejne zwycięstwo odniósł Widzew, które pokonał Groclin. Dla piłkarzy z Grodziska była to z kolei druga z rzędu porażka.

Pierwsze zwycięstwo w rywalizacji w grupie spadkowej odnieśli piłkarze KSZO Ostrowiec Św., którzy w niedzielę pokonali Górnika Zabrze 2:0. Zwycięstwo zapewnili zawodnicy, którzy przybyli do Ostrowca w przerwie zimowej - pierwsze trafienia w nowych barwach zanotowali Piotr Cetnarowicz i Jacek Dąbrowski.

W czwartej kolejce rundy wiosennej padły w sumie 22 gole, z czego 15 w grupie zespołów rywalizujących o mistrzostwo Polski. Najwięcej bramek - sześć - zobaczyli kibice w Warszawie na meczu Polonii z Wisłą.

Sędziowie ukarali piłkarzy 23 żółtymi kartkami. Tym razem nie pokazali żadnej czerwonej. Osiem pierwszoligowych stadionów odwiedziło ok. 29 tysięcy widzów.

GRUPA MISTRZOWSKA

Polonia Warszawa - Wisła Kraków 4:2 (2:1).

Bramki: dla Polonii - Bartosz Tarachulski dwie (6, 88), Igor Gołaszewski (19-wolny), Sebastian Kęska (86-głową); dla Wisły - Mirosław Szymkowiak (12-wolny), Tomasz Frankowski (55-głową). Żółte kartki: Maciej Scherfchen (Polonia), Marcin Baszczyński (Wisła). Sędziował: Piotr Święc (Katowice). Widzów 4000.

Amica Wronki - GKS Katowice 4:0 (1:0)

Bramki: Jacek Kowalczyk (45-samob.), Remigiusz Sobociński (79, 83), Jacek Dębiński (82). Żółte kartki: Dariusz Dutka, Jarosław Bieniuk (Amica), Jacek Wysocki, Jacek Kowalczyk (GKS). Sędziował: Piotr Kotos (Wrocław). Widzów: około 1 tys.

Ruch Chorzów - Odra Wodzisław 0:1 (0:1).

Bramka: Paweł Sibik (35). Żółte kartki: Mamija Jikia, Sławomir Jarczyk, Łukasz Madej (Ruch), Wojciech Górski, Marek Saganowski (Odra). Sędziował: Grzegorz Gilewski (Radom). Widzów 4 192.

Piątek: Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 2:2 (1:0).

Bramki: dla Pogoni - Robert Dymkowski (30), Piotr Dubiela (90), dla Legii - Sylwester Czereszewski (71), Cezary Kucharski (79). Żółta kartka: Jacek Zieliński (Legia). Sędziował Antoni Fijarczyk (Stalowa Wola). Widzów ok. 8000.

GRUPA SPADKOWA:

Zagłębie Lubin - RKS Radomsko 1:1 (1:1).

Bramki: dla Zagłębia - Grzegorz Niciński (1); dla RKS - Marcin Bojarski (16). Sędziował: Ryszard Wójcik (Opole). Widzów 3 000.

Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Widzew Łódź 0:1 (0:0).

Bramka: Damian Seweryn (51). Żółte kartki: Piotr Stokowiec (Groclin), Kazimierz Węgrzyn, Tomasz Żwirgżdauskas, Marcin Zając (Widzew). Sędziował: Robert Małek (Katowice). Widzów: około 1,5 tys.

Stomil Olsztyn - Śląsk Wrocław 1:1 (0:1).

Bramki: dla Stomilu - Maciej Terlecki (65); dla Śląsk - Rafał Naskręt (6). Żółte kartki: Dariusz Preiss, Marcin Szulik, Marcin Kłosowski (Stomil), Rafał Naskręt (Śląsk). Sędziował: Krzysztof Słupik (Tarnów). Widzów 5 000.

KSZO Ostrowiec - Górnik Zabrze 2:0 (0:0).

Bramki: Piotr Cetnarowicz (50-głową), Jacek Dąbrowski (65-głową). Żółte kartki: Artur Toborek i Jacek Dąbrowski (KSZO), Andrzej Bledzewski (Górnik). Sędziował: Marcin Borski (Warszawa). Widzów 4 000.

1. Zagłębie Lubin 4 15 6-5

2. RKS Radomsko 4 14 5-4

3. Widzew Łódź 4 14 6-3

4. KSZO Ostrowiec 4 13 4-4

. Górnik Zabrze 4 13 4-4

6. Śląsk Wrocław 4 11 4-6

7. Groclin Dyskobolia 4 9 3-6

8. Stomil Olsztyn 4 9 3-3