MŚ 2010. Roberto Mancini trenerem Nigerii?

Były szkoleniowiec Interu Mediolan Roberto Mancini może zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Nigerii. Otrzymał on już nieoficjalnie propozycję z afrykańskiej federacji i wyraził gotowość do rozmów. Miałby zastąpić na tym stanowisku Shaibu Amodu, który z "Super Orłami" awansował na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata.
- Zostałem nieoficjalnie zapytany o chęć przejęcia Nigerii i odpowiedziałem, że jestem tym zainteresowany. Perspektywa gry w Pucharze Narodów Afryki oraz na Mistrzostwach Świata zdecydowanie do mnie przemawia - wyznał Mancini w wywiadzie dla "La Gazzetta dello Sport".

- Nigeria jest bogata w doskonałych piłkarzy, którzy nie są jeszcze zbyt dobrze znani. Jeśli rzeczywiście mnie chcą, to usiądę do stołu i będę negocjował - dodał trener.

Od jakiegoś czasu pojawiały się spekulacje, że Nigeria może zatrudnić zagranicznego szkoleniowca, po tym jak awansowała na mistrzostwa świata w bardzo niezadowalającym stylu. Trenerem, pod którego wodzą Nigeryjczycy awansowali na mundial jest Shaibu Amodu, który wciąż jest na stanowisku.

Mancini pozostawał bez zatrudnienia od maja 2008 roku, kiedy to został zwolniony z Interu. Stało się to po zdobyciu przez klub z Mediolanu trzeciego mistrzostwa Włoch z rzędu.

Zwycięzca mundialu dostanie 30 milionów dolarów »