Zakupy Arsenalu. Andre-Pierre Gignac i Zezinho na celowniku

Trener Arsenalu Arsene Wenger szuka napastnika. Chętnie sprowadziłby Andre-Pierre Gignaca z Toulouse, ale francuski klub chce za niego 12 milionów funtów. Znacznie tańszy będzie 17-letni Brazylijczyk Zezinho.
Arsenal szuka napastników, gdyż przez pięć miesięcy nie zagra kontuzjowany Robin van Persie. Gignac jest jednym z kandydatów na jego zastępcę. Oprócz Francuza Arsene Wenger obserwuje Mario Balotelliego z Interu i Marouane Chamakh z Bordeaux. Ten drugi jednak oficjalnie "nie jest na sprzedaż", mimo ze w czerwcu kończy mu się kontrakt i będzie mógł odejść za darmo.

Opcją numer jeden pozostaje więc Gignac. Nie wiadomo tylko, czy stroniącego od poważnych wydatków Wengera nie odstraszy cena.

Zezinho blisko Kanonierów

Arsenal jest też bliski nabycia Zezinho, reprezentanta reprezentacji Brazylii do lat 17. Gracz Juventude jest wyceniany na 5 milionów funtów. Młody zawodnik był w Londynie na testach w lecie tego roku.

- Mój czas w Juventude dobiegł końca w sobotę. Myślałem, że będę tu grał nadal, ale mój agent powiedział, że to niemożliwe - powiedział Zizinho co zostało uznane za potwierdzenie transferu. - Nie miałem innych ofert, więc chyba przejdę do Arsenalu - dodał piłkarz.

PSG chce Fabiańskiego. Powinien zmienić ligę na słabszą?
Puścił trzy bramki, ale nie zawinił - Łukasz Fabiański w Pucharze Ligi Angielskiej >