Geniusz inżynierii odchodzi z teamu Roberta Kubicy

Tad Czapski, dotychczasowy szef działu Badań i Rozwoju odchodzi z teamu Renault. To kolejna z ważnych osób w zespole Roberta Kubicy, która rozstaje się z zespołem.
Po aferze związanej z Flavio Briatore Renault podjęło decyzję o reorganizacji teamu. Szefem zespołu będzie najprawdopodobniej pełniący do tej pory tę funkcję tymczasowo Bob Bell, były dyrektor techniczny. Jego miejsce zajął jego zastępca James Allison. Dyrektorem sportowym został Steven Nielson, dotychczasowy team manager.

Odejście Czapskiego to jednak duża strata dla Renault. Brytyjczyk polskiego pochodzenia uchodzi za specjalistę od podwozia i elektroniki. Tytuł naukowy zdobył na Uniwersytecie w Bangor w północnej Walii. Zanim trafił do Formuły 1 zajmował się m.in. przez osiem lat projektowaniem elektronicznych systemów kontroli w statkach kosmicznych.

W F1 pracuje od 1991 r. Został zatrudniony w Benettonie przez szefa inżynierów tego zespołu Toma Wilkinshawa i zajmował się projektowanie zaawansowanych technicznie systemów elektronicznych używanych w skrzyni biegów, kontroli trakcji. Był także odpowiedzialny za łączność radiową w teamie. Współpracował z Michaelem Schumacherem po jego przejściu do Ferrari, ale w 2000 r. wrócił Wielkiej Brytanii kontynuując pracę w Benettonie, a następnie w Renault.

Więcej o przetasowaniach w Renault czytaj na f1.pl »