Ekstraklasa. Iwański kończy serię Sapeli

Legia Warszawa pokonała PGE GKS Bełchatów 1:0 po fantastycznej bramce Macieja Iwańskiego z rzutu wolnego w 84 min. Zawodnik gości zakończył tym golem niesamowitą passę Łukasz Sapeli - 754 min. bez straty bramki, co daje mu czwarte miejsce w historii polskiej ligi.

Wcześniej bramkarz GKS skapitulował w siódmej kolejce, 18 września, w 51 minucie wyjazdowego meczu z Zagłębiem Lubin.

Sapela nie dał się pokonać piłkarzom Odry Wodzisław, Korony Kielce, Śląska Wrocław, Zagłębia Lubin, Cracovii Kraków, Arki Gdynia i Lechii Gdańsk. Drużyna z Bełchatowa wygrała wszystkie te mecze. Połowę z nich tylko jedną bramką.

Golkiperowi z Bełchatowa zabrakło jedynie ośmiu minut do podium, na którego ostatnim stopniu znajduje się Władysław Grotyński, bramkarz Legii sprzed 40 lat.

Do dwójki prowadzących w klasyfikacji bramkarzy trochę pozostałym brakuje.

Dwa lata temu trochę gorszy wynik uzyskał Jan Mucha (634 min.), którego nieprawdopodobnej postawie Legia może zawdzięczać to, że w sobotę w ogóle zdobyła jakieś punkty.

W 15. kolejce Sapela i spółka podejmować będą u siebie Polonię Bytom.