Sport.pl

Prost odradza Raikkonenowi długie wakacje od F1

Alain Prost, czterokrotny mistrz świata, radzi Kimiemu Räikkönenowi, aby dobrze się zastanowił nad tym, czy rzeczywiście chce się na rok rozstać z Formułą 1.
Po upadku rozmów z McLarenem, z obozu Fina napłynęły informacje, że "Iceman" rozważa roczną przerwę i powrót do królewskiej klasy sportów motorowych w kolejnym sezonie w barwach jednej z czołowych ekip. Zdaniem Prosta, Räikkönen może mieć z tym jednak problem.

- Kimi będzie próbował się ścigać z rajdach, ale trzeba pamiętać, że jest trochę rozleniwiony, lubi imprezy i alkohol - oświadczył 54-letni Francuz w radiu Europe 1. - Jeżeli planujesz roczne wakacje, musisz traktować to nadzwyczaj poważnie, przygotowując się do tego fizycznie i mentalnie.

Czterokrotny czempion F1 zaznaczył, że Räikkönen ma na padoku nie tylko zwolenników. - Kimi czasami miał kłopoty z pracą zespołową. Niektórzy ludzie z Ferrari nie wzięli pod uwagę tego, że on nie jest typem faceta, który gładko współpracuje z inżynierami. Kimi jest fantastycznym kierowcą, ale może mieć problem z przekonaniem ludzi, aby mu znowu zaufali w 2011 roku - stwierdził Prost.Więcej o: