Sport.pl

Premier League: Avram Grant trenerem Portsmouth

Były trener Chelsea Avram Grant zastąpi zwolnionego w tym tygodniu trenera Portsmouth, Paula Harta. Wcześniej Izraelczyk chciał zostać następcą Leo Beenhakkera na stanowisku trenera reprezentacji Polski.
- Avram to bardzo doświadczony i szanowany trener, który prowadził zespół z samej czołówki. Zarząd wierzy, że to właściwy człowiek do wyciągnięcia klubu ze strefy spadkowej - uzasadnił decyzję dyrektor zespołu, Peter Storrie.

Grant pierwszy raz poprowadzi ekipę w sobotnim meczu na własnym boisku z Manchesterem United. Formalnie będzie jednak dyrektorem futbolowym, a dopiero później klub postara się o zmianę charakteru jego pozwolenia na pracę.

54-latek wrócił do Portsmouth w zeszłym miesiącu po tym, jak zespół został przejęty przez biznesmena z Arabii Saudyjskiej, Aliego al Faraja.

- Zna klub, zawodników i sytuację na Fratton Park, więc to logiczne posunięcie, że przesuwamy go na stanowisko trenera, skoro zarząd postanowił o odejściu Paula Harta - dodał Storrie.

Grant we wrześniu 2007 r. zastąpił w Chelsea Jose Mourinho. W maju następnego roku, mimo udziału w finale Ligi Mistrzów, został zwolniony.

Po wyrzuceniu trenera polskiej kadry, Leo Beenhakkera, Grant zgłosił się do PZPN z nadzieją zastąpienia go. Związek twierdził, że to najpoważniej rozpatrywana kandydatura zagraniczna. Później ogłoszono jednak decyzję o jego zaangażowaniu na stanowisko dyrektora technicznego Portsmouth - łączenie przez Leo Beenhakkera tej samej funkcji w Feyenoordzie i reprezentacji Polski było jedną z głównych przyczyn konfliktu pomiędzy Holendrem a polską federacją.

Wcześniej Grant był już dyrektorem technicznym Portsmouth od czerwca 2006 r. do lipca 2007 r.Więcej o: