Auxerre Jelenia wygrywa i jest liderem

AJ Auxerre pokonało AS Monaco 2:0 w 13. kolejce ligi francuskiej i dzięki temu zwycięstwu objęło fotel lidera Ligue 1. Dla Ireneusza Jelenia mecz ten miał szczególne znaczenie. Przed spotkaniem otrzymał bowiem nagrodę dla najlepszego piłkarza miesiąca Ligue 1.

Zwycięstwo zapewnili gospodarzom Adama Coulibaly oraz Delvin Ndinga. Pierwszy tuż przed przerwą wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Benoita Pedrettiego i strzałem głową pokonał Stephane Ruffiera. Wynik ustalił na trzy minuty przed końcem Delvin Ndinga, który po dwójkowej akcji z Danielem Nicuale strzelił obok bramkarza.

Ireneusz Jeleń w całym meczu nie miał zbyt wiele sytuacji na zdobycie bramki. Mogła mu jeszcze doskwierać kontuzja kolana, jakiej nabawił się w meczu z Rumunią. Piłkarze Auxerre często podawali do niego piłkę, jednak zagrania te były niedokładne lub obrońcy wybijali Polakowi futbolówkę spod nóg. Pod koniec meczu Jeleń został zmieniony przez Berthoda.

Dzięki zwycięstwu nad Monaco Auxerre awansowało na pierwsze miejsce w tabeli. Stało się to możliwe dzięki przegranej Bordeaux z Valenciennes na własnym boisku oraz remisie Olympique Lyon z Grenoble.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

II połowa

90 minuta Sędzia gwiżdże po raz ostatni, co oznacza że Auxerre objęło fotel lidera ligi

89 minuta Jeleń siada na ławce

87 minuta GOL DLA AUXERRE - Ndinga wykorzystuje podanie od Niculae i uciekając obrońcom strzela obok interweniującego Ruffiera.

86 minuta Szansa dla Auxerre - dośrodkowanie z lewego skrzydła - piłkarz gospodarzy strzela z woleja, jednak bramkarz łapie piłkę

79 minuta Żółta kartka dla Costy za zagranie piłki ręką

69 minuta Z boiska wieje nudą - piłkarze Auxerre raz po raz próbują podawać do wysuniętego Jelenia, ale podania są tak niedokładne, że Polak nie ma szans do nich dojść. Strzela za to Monaco - uderzenie Alonso było tak słabe, że nie mogło zaskoczyć Sorina

56 minuta Idealna szansa dla Monaco - Gudjohnsen uderza głową po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, ale Sorin znów jest na posterunku i broni rzucając się w prawy róg

50 minuta Rzut wolny dla Monaco, ale piłka wyłapana pewnie przez Sorina, który jest faulowany przez rywala w polu bramkowym

46 minuta Druga połowa właśnie się rozpoczęła.

I połowa

46 minuta GOL DLA AUXERRE!! - Dośrodkowanie Pedrettiego z rzutu wolnego na bramkę zamienia strzałem głową Coulibaly. Chwilę później sędzia kończy 1. połowę

45 minuta Żółta kartka dla Traore z Monaco za faul na Chafnim.

39 minuta Piłkarze Auxerre wyraźnie szukają Jelenia - do niego kierowana jest większość podań. Niestety są one albo niedokładne, albo obrońcy wybijają Polakowi piłkę spod nóg.

30 minuta Strzał głową Hengbarta po wrzutce z głębi pola przechodzi tuż obok słupka Monaco

28 minuta Żółta kartka dla Park Chu Younga za brutalny faul na Hengbarcie.

26 minuta Dośrodkowanie z rzutu wolnego Gudjonhsena, ale strzał głową Costy wysoko nad bramką gospodarzy.

20 minuta Dośrodkowanie z prawego skrzydła Alonso wyłapane przez bramkarza Auxerre - Sorina. Po chwili w polu karnym Monaco lądują piłeczki tenisowe i sędzia na chwilę przerywa grę.

17 minuta Piłka po rzucie wolnym Pedrettiego spoza pola karnego przechodzi tuż obok słupka Monaco.

8 minuta Jeleń szarżuje dynamicznie na lewym skrzydle, ale powstrzymuje go obrońca. Komentatorzy chwalą Polaka za dobry przegląd pola

1 minuta Sędzia gwizdnął po raz pierwszy. Jeleń otrzymał już nagrodę, a teraz skupia się na jak najlepszym występie przeciwko Monaco.

Przed meczem:

Polak, który z powodu kontuzji kolana nie zagrał w meczu reprezentacji z Kanadą, pojawi się na boisku w starciu z Monaco. Mimo, że doskwiera mu jeszcze ból w nodze, to bardzo chce wystąpić w tym spotkaniu.

Przed pierwszym gwizdkiem odbierze nagrodę, jaką przyznano mu za strzelenie czterech bramek w październiku. Mecz z piłkarzami z księstwa będzie wyjątkowy dla Jelenia także z innego względu - w spotkaniu z tą drużyną zdobył bowiem pierwszego gola w lidze francuskiej.

Żewłakow strzela gola w lidze greckiej ?