Brytyjska media: "Henry obrabował Irlandię", "Po prostu drugi Maradona"

Brytyjska prasa nie może pogodzić się z nie zakwalifikowaniem się Irlandii na mundial. Oszustwo, rabunek, wstyd - te słowa najczęściej pojawiają się w tytułach relacji z meczu Irlandia - Francja. Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Wyrównująca bramka została zdobyta po zagraniu ręką Thierry'ego Henry.
Zobacz rękę Henry'ego na Z czuba.tv »

- Irlandczycy mogą się czuć oszukani! I to dwukrotnie. Przy wrzutce na pozycji spalonej był Sebastian Squillaci. ale po chwili piłka trafiła do Thierrego Henry, który, by nie wyszła za linię zatrzymał ją ręką! Zagrał do Gallasa, który z kilkudziesięciu centymetrów wbił piłkę do pustej bramki - tak relacjonowaliśmy tę sytuację > na żywo na Sport.pl.

Wyniki wszystkich baraży  »

Daily Mirror: Henry obrabował Irlandię z miejsca na Mistrzostwach Świata

- Thierry Henry złamał irlandzkie serca - pisze "Daily Mirror". - Mieliśmy dużo, dużo szczęścia - przyznał na łamach gazety Florent Malouda.

The Sun: Wstyd za Thiery'ego Henry

- Oszustwo. Po prostu drugi Maradona. Pamiętacie "Rękę Boga" która wyrzuciła Anglię z mundialu w Meksyku w 1986? Oczywiście, musicie to pamiętać - pisze "The Sun"

BBC: Irlandczycy oszukani przez Henry'ego

- Henry przyznał potem, że dotknął piłki ręką, ale nie czujemy się ani trochę lepiej. Zostaliśmy oszukani - żali się Richard Dunne na łamach BBC.

Guardian: Okrutna ręka Thierry'ego Henry'ego

- Widzieliście ta bramkę i to wystarczy. To tragedia dla piłki nożnej - podsumował asystent trenera Irlandczyków Liam Brady.

Działał w malignie? Dlaczego Henry oszukał? >