El. MŚ: "Wielka Smuta" na Wschodzie

- Jedna chwila, jeden gol - ukraińscy komentatorzy nie mogą uwierzyć w porażkę i z Grecją i odpadnięcie z mistrzostw świata. - Samobójstwo - tak podsumowują rosyjscy dziennikarze przegraną swojej drużyny w Mariborze. Czy Guus Hidding pozostanie na stanowisku?
Ukraińscy komentatorzy ciągle nie otrząsnęli się po porażce z Grecją na stadionie w Doniecku. Ich drużyna narodowa po bezbramkowym remisie w pierwszym wyjazdowym spotkaniu była bliżej awansu. - Grecja zabrała nam bilet na mistrzostwa świata - tytułuje relację ze spotkania serwis proUA.com. - Jedna chwila, jeden gol - wspomina.

Z kolei serwis Donbass.ua znacznie dosadniej podsumowuje spotkanie. - Wstyd , wstyd , tysiąc razy wstyd! Portal nie pozostawia też suchej nitki na organizatorach i politykach, którzy w trakcie kampanii przybyli się "ogrzać" w blasku reprezentacji, tymczasem zwykli kibice musieli zapłacić ogromne, jak na ukraińskie realia, kwoty za bilety (od ok. 80 do 300 zł).

URA - Inform swoją relację tytułuje jako mecz niespełnionych nadziei. - Debiut kadry na Donbass - Arenie był gorzką pigułką do przełknięcia, choć wszyscy wierzyli, że będzie wspaniałym świętem i w blasku zwycięstwa pójdą w niepamięć wszystkie perypetie związane z przygotowaniami do meczu. Niestety nie wyszło. Nie dlatego, że nasi piłkarze źle grali. Nie dlatego, że nie było 12 zawodnika (na ogromnym stadionie zasiadło 30 tys. widzów), nie dlatego, że padał deszcz. Po prostu nie wyszło Fortuna odwróciła się od Ukraińców i przeszła na stronę Greków.

Samobójstwo Rosji

Także Rosyjska prasa nie może się otrząsnąć po nie zakwalifikowaniu się Rosji na mistrzostwa świata w RPA. W końcu to oni byli faworytami. Wygrali na własnym stadionie i do pełni szczęścia wystarczył im remis w Mariborze. Jednak tam Słoweńcy nie zwykli przegrywać, o czym najlepiej przekonali się Polacy. - Samobójstwo - tak najbardziej poczytny rosyjski serwis sportowy Sport - Express - podsumowuje występ swojej drużyny. - Czy przegraliśmy awans w 87 min. pierwszego spotkania (gol Słoweńców)? - To slogan. Silna drużyna radzi sobie z takimi zrządzeniami losu. Nasza sobie nie poradziła. A to pokazuje jej miejsce w światowym futbolu.

Dziennikarze zastanawiają się też, czy Guus Hidding nadal powinien być selekcjonerem reprezentacji Rosji. - Dość ubóstwiania Gusa - apeluje serwis Wiesti. Jednak szef rosyjskiej federacji Witalij Mutko wszelkie wątpliwości rozwiewa na łamach "Sowieckiego Sportu" - Hidding powinien nadal pełnić funkcję selekcjonera - przekonuje.

Pogrzeb reprezentacji Ukrainy »