F1: Nowy niemiecki team, z niemieckimi kierowcami?

Kto zasiądzie za sterami bolidów nowego teamu Mercedes GP? Prawdopodobnie Nico Rosberg i Nick Heidfeld. Zwycięzca F1 z tego sezonu może trafić do McLarena. Czy wyjdzie mu to na dobre?
Mercedes przejął pakiet kontrolny tegorocznego mistrza F1 zespołu Brawn GP. Kto poprowadzi bolidy nowej stajni?

Murowanym faworytem jest Niemiec Nico Rosberg. Szef Mercedes Benz Motorsport Norbert Haug nie wyklucza, że w drugim samochodzie zasiąść może były partner Roberta Kubicy z BMW Sauber Nick Heidfeld. - Rozmawiamy z Nickiem - powiedział krótko.

Twierdzi też, że zgodnie ze swoją strategią, Mercedes chce oprzeć zespół na doświadczonych, i być może niemieckich zawodnikach. - Nie ma jednak żadnego powodu, by się spieszyć z decyzjami - przekonuje Haug.

Co z Buttonem? Nie odchodź!

Decyzje Mercedesa o przejęciu Brawn GP i preferowanie kierowców z Niemiec otwierają Jensonowi Buttonowi drogę do negocjacji z McLarenem. Ale eksperci radzą Anglikowi, by pozostał w ekipie Rossa Brawna - donosił F1.pl

29-letni Anglik nie może dogadać się z Rossem Brawnem - chodzi oczywiście o wysokość uposażenia mistrza świata. Button domaga się podwyżki (do 8 mln funtów), ale szef stajni z Brackley proponuje mu zaledwie 4 mln funtów i większą wolność w zakresie pozyskiwania osobistych sponsorów. Dla McLarena 8 mln funtów nie stanowi większego problemu, więc porozumienie może dojść do skutku. - Gdybym był Jensonem, pozostałbym w Brawnie - oświadczył trzykrotny mistrz świata Sir Jackie Stewart - Zna zespół, dobrze się w nim czuje, a reputacja Rossa Brawna jest znakomita. Przejście do McLarena będzie oznaczało włożenie głowy do legowiska tygrysa, w którym usadowił się Lewis Hamilton. To byłoby nie lada wyzwanie - zaznaczył dodając, że w 1965 roku z tych samych powodów zrezygnował z przejścia do Lotusa, w którym jeździł Jim Clark.

W podobnym tonie wypowiada się Niki Lauda. - Myślę, że Jenson musi być przekonany, czy chce iść do zespołu, w którym rządzi Hamilton - podkreślił w rozmowie z The Guardian trzykrotny czempion F1. - Nawet jeżeli zarobi mniej, to powinien pozostać w Brawn GP.

Więcej o możliwych transferach czytaj- na F1.pl »