Sport.pl

Mourinho chce poprowadzić Manchester United

Jose Mourinho powiedział, że idealnym klubem na powrót do Anglii byłby Manchester United. Portugalczyk mówi, że na stanowisko poleci go Sir Alex Ferguson, gdy będzie odchodził na emeryturę
Mourinho już drugi sezon pracuje w Interze Mediolan, ale swojej przyszłości z włoskim futbolem nie wiąże. Ostatnio mówił, że chętnie wróciłby do pracy w Premier League, tamtejszy styl gry najbardziej mu odpowiada. - Włochy to nie jest kraj, w którym mogę realizować moją wizję pracy. Anglia jest. Moja piłka, to angielska piłka - powiedział.

Jego celem jest praca w Manchesterze United. Mourinho zawsze miał specjalne relacje z Sir Alexem Fergusonem i ma prawo sądzić, że ten odegra kluczową rolę przy wyznaczaniu swojego następcy. 67-letni Ferguson nie ogłosił co prawda daty swojego przejścia na emeryturę, ale wielokrotnie powtarzał, że raczej nie będzie trenerem po 70-tce. Mówi się, że odejdzie, jeśli jeszcze raz wygra Ligę Mistrzów.

Mourinho zapewni władze i fanów Interu mówiąc, że na razie nigdzie się nie wybiera. - Moje słowa zostały źle przetłumaczone przez prasę. Jestem szczęśliwy w Mediolanie, cieszę się, że buduję tutaj drużynę. Zostaję tutaj do końca kontraktu - powiedział Mourinho, którego umowa wygasa w 2012 roku.

Mourinho utrzymał już dwie propozycje pracy z Manchesteru.., ale City. Właściciele lokalnego rywala United dwukrotnie pytały, czy Portugalczyk nie chciałby zastąpić Marka Hughesa, ale Mourinho dwukrotnie odmówił.

Rooney chce na zawsze zostać w Manchesterze United »