Sparingi: Brazylia lepsza od Anglii, Hiszpania pokonała Argentynę

Obok barażowych meczów o prawo gry w MŚ 2010 wiele reprezentacji rozegrało także spotkania towarzyskie. W najciekawszych Brazylia pokonała Anglię 1:0, Hiszpania wygrała z Argentyną 2:1, a Włosi bezbramkowo zremisowali z Holendrami.

Wyślij sms BEST na 7260 i wygraj wyjazd na mecz FC Barcelona-Inter Mediolan ?

Brazylia - Anglia 1:0

Reprezentacja Brazylii dzięki bramce Nilmara z 47. minuty pokonała Anglię 1:0  . Piłkarze Canarinhos kontrolowali przebieg spotkania od pierwszej do ostatniej minuty, dlatego ich zwycięstwo było jak najbardziej zasłużone. W drugiej części meczu rzut karny zmarnował jeszcze Luis Fabiano.

Osobliwy jest fakt, że za przyjazd do Kataru reprezentacja Anglii otrzymała jedynie 400 tysięcy euro wynagrodzenia. Brazylijczycy zaś 10 razy więcej... Jest to część umowy, którą zawarto w 2007 roku, kiedy to Canarinhos zgodzili się przyjechać na Wembley i zagrać towarzysko z Anglikami.

W sobotnim spotkaniu swój debiut w roli kapitana zespołu Anglii zaliczył Wayne Rooney. Pełniący wcześniej tą funkcję John Terry nie mógł zagrać z powodu kontuzji ścięgna Achillesa.

Hiszpania - Argentyna 2:1

Hiszpania pokonała w Madrycie Argentynę 2:1 (1:0). Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Xabi Alonso, który w 86. minucie, rzutem karnym, zapewnił Hiszpanii zwycięstwo.

Gola dla Argentyny strzelił w 61 min., także z rzutu karnego, Lionel Messi.

Włochy - Holandia 0:0

Mistrzowie świata, Włosi, zremisowali w Peskarze z Holandią 0:0.