Baraże o MŚ 2010. Kto zagra na mundialu?

Rosja, Francja i Portugalia są o jedną bramkę bliżej mundialu w RPA od Słowenii, Irlandii i Bośni, z którymi rozgrywają swoje spotkania barażowe. W ostatnim z czterech meczów dogrywkowych w strefie europejskiej, Grecja - Ukraina, padł bezbramkowy remis.

Wyślij sms BEST na 7260 i wygraj wyjazd na mecz FC Barcelona-Inter Mediolan ?

Rosja - Słowenia 2:1 ?

Najmniejsze szanse na awans ze wszystkich drużyn występujących w barażach bukmacherzy dają właśnie Słoweńcom. W wyjazdowym spotkaniu z Rosjanami nie zaprezentowali się jednak tak źle. To był ciekawy mecz.

Dwa gole dla gospodarzy strzelił Biljaletdinow, który był bliski zdobycia hat-tricka. Na kilka minut przed końcem kontaktową bramkę zdobył jednak ledwo co wszedłszy na boisko Pecnik. Ostatnie pięć minut to było prawdziwe oblężenie pola karnego gospodarzy, którzy jednak - zasłużenie - wygrali. Rewanż będzie ciekawy.

Grecja - Ukraina 0:0 ?

Grecja - Ukraina to najmniej ciekawie zapowiadający się pojedynek o awans na mundial. Mocno zaczęli goście, ale to gospodarze pierwsi strzelili (nieuznanego) gola ze spalonego. Ukraina sprawiała trochę lepsze wrażenie w meczu, który w drugiej połowie zamienił się w solidną kopaninę. O awansie tu także zadecyduje rewanż.

Irlandia - Francja 0:1 ?

To był piękny, dynamiczny, porywający mecz. Irlandczycy nie przestraszyli się Francuzów, dzięki czemu oglądaliśmy odważne akcje z jednej i drugiej strony boiska. Oba zespoły zaprezentowały się naprawdę świetnie.

Kluczowa okazała się sytuacja z 72 min., kiedy to po strzale Anelki piłka odbiła się od Ledgera i zmyliła Givena, nie dając mu szans przy interwencji. Środowy rewanż zapowiada się nadzwyczaj fascynująco.

Portugalia - Bośnia 1:0 ?

Portugalczycy w eliminacjach wygrali tylko połowę spotkań, z trudem uciułali cztery punkty w dwumeczu z Albanią, miejsce w barażach wywalczyli dopiero w ostatniej kolejce. Dlatego trener Carlos Queiroz poruszył niebo i ziemię, by ściągnąć do kadry kontuzjowanego Cristiano Ronaldo, który na mecz ostatecznie nie przyjechał.

Zawodnik Realu Madryt okazał się zbędny, choć łatwo nie było. Rozstrzygający o wyniku widowiska gol padł w 31. minucie meczu po strzale Bruno Alvesa.

Kostaryka - Urugwaj 0:1 ?

Piłkarze Urugwaju pokonali po bramce Lugano w 22. minucie na wyjeździe Kostarykę 1:0 i znacznie przybliżyli się do wyjazdu na mundial. Rewanż w Montewideo.

Do tej pory na mundial zakwalifikowały się:

Europa: Holandia, Anglia, Hiszpania, Włochy, Dania, Serbia, Niemcy, Szwajcaria, Słowacja

Ameryka Płd.: Brazylia, Paragwaj, Chile, Argentyna

Afryka: RPA, Ghana, Wybrzeże Kości Słoniowej, Nigeria, Kamerun

Azja/OFC: Japonia, Korea Płd., Australia, Korea Płn., Nowa Zelandia

CONCACAF: Honduras, Meksyk, USA

A towarzysko grała Polska. Relacja Z czuba ?