El. MŚ 2010. Awans Nigerii w końcówce spotkania

Reprezentacja Nigerii zakwalifikowała się do przyszłorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej w RPA. Dzięki zwycięstwu nad Kenią 3:2 i potknięciu ekipy Tunezji, która uległa Mozambikowi 0:1, drużyna Amodu Shaibu zajęła pierwsze miejsce w grupie B

Zobacz skrót meczu Kenia - Nigeria na Zczuba.tv ?

Oba spotkania były rozgrywane w tym samym czasie. Kiedy zegar pokazywał 82. minutę, z awansu do mundialu mogli cieszyć się piłkarze Tunezji. Lider tabeli remisował z Mozambikiem 0:0, zaś w Kenii na tablicy wyników widniał rezultat 2:2. Wystarczyła jednak minuta, by sytuacja na obu stadionach oraz w tabeli grupy B zmieniła się diametralnie. Nigeryjczycy objęli prowadzenie dzięki trafieniu Obafemiego Martinsa, zaś w tym samym czasie Mozambik strzelił gola drużynie prowadzonej przez Humberto Coelho!

Tym samym reprezentacja prowadzona przez Amodu Shaibu zajęła pierwsze miejsce w grupie B

Mozambik - Tunezja 1:0