MŚ 2010. Nowa Zelandia 23. finalistą

Reprezentacja Nowej Zelandi jako 23. drużyna uzyskała awans na Mistrzostwa Świata w 2010 roku, jakie odbędą się w RPA. Na stadionie w Wellington "All Whites" pokonali 1:0 drużynę Bahrajnu. Goście mieli szansę na awans, jednak na początku drugiej połowy nie wykorzystali rzutu karnego.

W pierwszym spotkaniu barażowym w Manamie był bezbramkowy remis. Na rewanż na stadionie Westpac przybył komplet widzów, którzy chcieli zobaczyć drugi w historii awans na mistrzostwa świata. Poprzednim razem udało się tego dokonać w 1982 roku, kiedy mundial rozgrywany był w Hiszpanii.

Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Rory Fallon w 45. minucie. Jego uderzenie głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Leo Bertosa, było nie do obrony dla bramkarza Sayeda Jaffera.

W 50. minucie goście mieli szansę na wyrównanie, gdy sędzia podyktował rzut karny po faulu Tony'ego Lochheada na Abdulli Omarze. Jedenastki nie wykorzystał jednak Sayyed Mohamad. Jego strzał po ziemi z łatwością obronił Mark Paston.

Gospodarze nie dali sobie odebrać prowadzenia już do końca spotkania i po 28 latach znów pojadą na mistrzostwa świata.

Kadra Smudy rozpoczyna drogę na Euro 2012 ?