ATP World Tour Finals. Trudna sytuacja Fyrstenberga i Matkowskiego

By zagrać w kończącym sezon ATP World Tour Finals (dawniej ATP Masters) Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski muszą awansować co najmniej do półfinału turnieju ATP w Paryżu. Nie będzie to łatwe, gdyż w ich części drabinki są między innymi bracia Mike i Bob Bryanowie.
Co słychać u Fyrstenberga i Matkowskiego - sprawdź na ich blogu  »

W finałowej imprezie cyklu AIP zagra osiem najlepszych par z rankingu Doubles Race. W ostatnim notowaniu Polacy zajmowali ósmą pozycję, jednak na turnieju w Walencji przegrali już w pierwszej rundzie  » z Rumunami Victorem Hanescu i Horią Tecau. Wykorzystali to Słowak Michal Mertinka i Czech Francisek Czermak, którzy wygrali cały turniej, pokonując w niedzielnym finale Hiszpanów Marcela Granollersa i Tommy'ego Robredo 6:4, 6:3. Dzięki wygranej Czermak i Mertinak przesunęli się na siódmą pozycję w ATP Doubles Race, spychając Polaków na dziewiąte miejsce.

Czołówka ATP Doubles Race (po turnieju w Walencji)

miejsceDebel punkty
1. M. Bryan, B. Bryan (USA)9680
2. D. Nestor (Kanada), N. Zimonjić (Serbia)9310
3. M. Bhupathi (indie), M. Knowles (Bahama)5950
4. L. Dlouhy (Czechy), L. Paes (Indie)5740
5. Ł. Kubot, O. Marach (Austria)3660
6. M. Mirnyi (Białoruś), A. Ram (Izrael)3550
7. F. Cermak (Czechy), M. Mertinak (Słowacja)3400
8. W. Moodie (RPA), D. Norman (Belgia)3,295
9. M. Fyrstenberg, M. Matkowski2,975
Polacy by wrócić do pierwszej ósemki musza awansować co najmniej do półfinału, za co zdobędą 360 punktów. W pierwszej rundzie Fyrstenberg i Matkowski rozstawieni z siódemką mają wolny los. W drugiej rundzie zmierzą się z Francuazmi: Sebastianem Grosjeanem i Fabricem Santoro lub ze Szwedem Johanem Brunstromem i Jeanem-Julienem Rojerem z Antyli holenderskich. W ewentualnym ćwierćfinale Polacy wpadną najprawdopodobniej na jeden z najlepszych debli świata, Mike'a i Boba Bryanów.

Punkty do zdobycia w Paryżu

Wygrana1000
Finał600
Półfinał360
Ćwierćfinał180
Druga runda90
Pierwsza runda0
Pewny udziału w World Tour Finals jest Łukasz Kubot »