Scolari najlepiej zarabiającym trenerem świata

Luiz Felipe Scolari pobił rekord rocznych zarobków wśród szkoleniowców. Brazylijski trener zarobi w 2009 roku ponad 16 mln euro prowadząc zespół mistrza Uzbekistanu. W dziesiątce najlepiej zarabiających trenerów jest też Roberto Mancini, obecnie bezrobotny.
Scolari w lutym został zwolniony z Chelsea Londyn. W czerwcu podpisał kontrakt z mistrzem Uzbekistanu - FC Bunyodkor, co uczyniło go najlepiej opłacanym trenerem świata - w ostatnim roku zarobił aż 16,6 mln euro. Drugi w zestawieniu Jose Mourinho zarobił aż o 5,3 mln euro mniej. Mancini, który ponad rok temu został zwolniony z Interu, do 30 października pobierał jeszcze pensję z mediolańskiego klubu i dzięki temu pojawił się na liście.

W zestawieniu najlepiej zarabiających trenerów nie ma ani jednego szkoleniowca z Hiszpanii. Josep Guardiola, który z Barceloną wygrał w ostatnim sezonie Ligę Mistrzów i ligę hiszpańską zarobi 1,5 mln euro. Na liście nie znalazł się też Giovanni Trapattoni, który z Irlandią awansował na mundial w RPA w 2009 roku zarobi 1,2 mln euro.

Leo Beenhakker jako trener reprezentacji Polski zarabiał 650 tys. euro rocznie.

10. najlepiej zarabiających trenerów

1. Luiz Filipe Scolari (Brazylia)FC Bunyodkor16,6
2. José Mourinho (Portugalia)Inter11,3
3. Fabio Capello (Włochy)Anglia8,8
4. Alex Ferguson (Szkocja)Manchester United7,6
5. Carlo Ancelotti (Włochy)Chelsea 6,0
6. Roberto Mancini (Włochy)bezrobotny6,0
7. Manuel Pellegrini (Chile)Real Madryt5,5
8. Louis van Gaal (Holandia)Bayern Monachium5,2
9. Guus Hiddink (Holandia)Rosja5,0
10. Arsene Wenger (Francja)Arsenal4,8
Więcej piłkarskich ciekawostek znajdziesz na blogu Michała Szadkowskiego »