Liga Mistrzów. Lyon i Sevilla w 1/8 finału

Liga Mistrzów. Pięć minut przed końcem Inter przegrywał z Dynamem Kijów 0:1, ale wygrał 2:1. Barcelona tylko zremisowała z Rubinem 0:0, a Liverpool z Lyonem 1:1.

Lyon - Liverpool - Relacja z Czuba ?

Dynamo prowadziło po bramce Andrija Szewczenki - najlepszego ukraińskiego piłkarza ostatnich lat, który przez siedem lat nękał Inter, grając w Milanie. Trzy lata temu przeniósł się do Chelsea i jego kariera się załamała. Wylądował w rezerwach, przed tym sezonem wrócił na Ukrainę. Przez rok jego trenerem w Londynie był José Mourinho, dziś trener Interu.

W Kijowie Szewczenko wraz z kolegami długo powstrzymywali zespół Portugalczyka. Przez całą drugą połowę bramkarza Stanisława Bohusza próbowało pokonać trzech napastników - Mario Balotelli, Samuel Eto'o i Diego Milito. W końcu wyrównał ten ostatni, a chwilę później zwycięską bramkę zdobył Wesley Sneijder.

Marzysz o oryginalnej koszulce Barcy? Zagraj w Wygraj Ligę Mistrzów ?

Dzięki temu zwycięstwu Inter awansował na pierwsze miejsce w grupie. Dopiero trzecia jest Barcelona, która tylko zremisowała w Kazaniu z Rubinem. Najlepsza drużyna Europy w dwóch meczach z mistrzami Rosji zdobyła tylko punkt. Dwa tygodnie temu przegrała 1:2. Chcieliśmy powtórzyć dobry występ z Camp Nou i udało się. Mogliśmy nawet strzelić gola - mówił trener mistrzów Rosji Gurban Berdijew. Przesadził, jego piłkarze oddali tylko jeden celny strzał, przez większość meczu się bronili. Ale co z tego, skoro Leo Messi i Zlatan Ibrahimović nie potrafili zdobyć bramki. - Rozgrywaliśmy i stwarzaliśmy sytuacje. Co można zrobić, gdy piłka nie chce wpaść? - pytał trener Barcy Josep Guardiola. Jego piłkarzom do ostatniej kolejki przyjdzie bić się o awans. Czekają ich jeszcze spotkania na Camp Nou z Interem i w Kijowie z Dynamem.

W zdecydowanie gorszej sytuacji jest Liverpool. Wicemistrzowie Anglii bez Stevena Gerrarda, Glena Johnsona, Martina Skrtela i Alberta Riery oraz z narzekającym na przepuklinę Fernando Torresem tylko zremisowali w Lyonie. Tylko, bo kilka minut przed końcem prowadzili po fantastycznym golu Ryana Babela, który pokonał Hugo Llorisa strzałem z 30 metrów. W ostatniej minucie wyrównał Lisandro Lopez.

W meczu ze Standardem Liege 90 minut grał Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus). Jego zespół zajmuje drugie miejsce i ma duże szanse na awans.

Zobacz skróty spotkań LM na Z Czuba.tv ?