Lewis Hamilton: Niewiele rzeczy na tym torze dałoby się zrobić lepiej

W czasówce na Yas Marina Circuit Lewis Hamilton nie dał rywalom najmniejszych szans i do kończącego sezon, niedzielnego wyścigu o Grand Prix Abu Zabi wystartuje z pole position. - Nawierzchnia jest świetna i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że niewiele rzeczy na tym torze dałoby się zrobić lepiej. Krawężniki są dobre, a cały tor bardzo bezpieczny - powiedział Hamilton.
- Oczywiście było kilka znaków zapytania, jak praca opon w zmiennych warunkach, ale udało mi się pojechać świetne okrążenie i jestem bardzo zadowolony. W naszym przypadku między obiema mieszankami opon nie ma wielkiej różnicy. Twarda opona wydaje się być lepszym wyborem, lecz wraz z nagumowaniem toru sytuacja powinna się poprawić.

Ogromnym atutem Anglika w walce o pierwszą pozycję startową okazał się KERS. - Pytacie mnie o to co wyścig - żartował Hamilton proszony o wymienienie mocnych stron MP4-24. - KERS daje tutaj około 0,3-0,4 sekundy. Auto jest fantastyczne i to niesamowite uczucie prowadzić je, wiedząc jak wiele wysiłku kosztowało nas znalezienie się w tym punkcie.

Lewis oddalił również sugestie jakoby na Yas Marina jazda poza optymalną linią miała sprawiać kierowcom większe trudności niż na innych obiektach. - Cóż, poza idealnym torem jazdy zawsze jest brudno więc nie sądzę, aby tutaj był to większy problem niż w Montrealu, gdzie mieliśmy do czynienia z rozpadającą się nawierzchnią - mówił.

Najświeższe informacje - na F1.pl »