F1. W przyszłym tygodniu poznamy skład Williamsa

- Williams ogłosi skład na kolejny sezon w przyszłym tygodniu - powiedział rzecznik prasowy teamu podczas piątkowej konferencji w Abu Zabi.
Dotychczasowy kierowca Williamsa Nico Rosberg zapowiedział odejście z teamu, więc najbardziej prawdopodobny skład zespołu na nowy sezon to Brazylijczyk Rubens Barrichello i mistrz GP2 Niemiec Nico Hulkenberg.

Kazuki Nakajima, który partnerował Rosbergowi w ostatnim sezonie, odejdzie z teamu, po decyzji o rezygnacji z silników Toyoty. Powszechnie wiadomo, że Japończyk jest silnie związany z tą marką. Z drugiej strony Nakajima nie zdobył w mijającym sezonie nawet punktu.

37-letni Barrichello wygrał w tym roku dwa wyścigi w barwach Brawn GP i wciąż walczy o drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Co ciekawe, może dojść do zamiany, bo do Brawn GP typowany jest Rosberg.

- Nasze wyniki powinny się poprawić. W drugiej połowie sezonu 2009 samochód nie był wystarczająco szybki, ale z tego co widziałem będzie bardziej konkurencyjny - powiedział rzecznik.

W nowym sezonie silniki dla Williamsa dostarczać będzie Cosworth, ale ta decyzja zostanie oficjalnie potwierdzona na konferencji prasowej w poniedziałek, kiedy poznamy też skład teamu. To na silnikach tej marki Williams odnosił swoje największe sukcesy w F1.

- Skończyliśmy naszą umowę z Toyotą i zaczniemy współpracę z Cosworth, z którym zdobyliśmy w przeszłości wiele mistrzostwach świata. Ich siedziba miesci się o 50 mil od naszej, co jest bardzo wygodne - dodał rzecznik.

W Abu Zabi można utknąć w tunelu - uważa Mario Theissen »