Kadra Smudy. Powrót Kamila Kosowskiego?

PRZEGLĄD PRASY. Po wyborze Franciszka Smudy na trenera reprezentacji Polski media spekulują, jak będzie wyglądał skład kadry. Zarówno "Przegląd Sportowy" jak i "Fakt" przewidują powrót do reprezentacji Kamila Kosowskiego z APOELu Nikozja.
Według "Faktu" Kosowski, z którym Smuda pracował w Wiśle Kraków może nawet liczyć na miejsce w pierwszej jedenastce na lewej pomocy. "Przegląd Sportowy" 32-letniego zawodnika wymienia w gronie rezerwowych.

Obie gazety przewidują, że Smuda postawi na atak Paweł Brożek - Robert Lewandowski za którym wystawi Ludowica Obraniaka. W pozostałych formacjach nie są już tak zgodne. Według "Faktu" nowy selekcjoner postawi na graczy Lecha (Lewandowski, Sławomir Peszko i Rafał Murawki) oraz Wisły (bracia Brożkowie, Arkadiusz Głowacki). Niespodzianką ma być miejsce w środku obrony dla Tomasza Jodłowca. Gazeta nie podejmuje się wytypowania bramkarza i prawego obrońcy.

Według "Przeglądu" Smuda postawi na Sebastiana Boenischa, piłkarza urodzonego w Gliwicach, posiadającego paszporty polski i niemiecki. Na prawej obronie miałby grac Marcin Kowalczyk z Dynama Moskwa. Gazeta widzi też w podstawowym składzie miejsce dla doświadczonych reprezentantów: Michała Żewłakowa i Jakuba Błaszczykowskiego.