MŚ w siatkówce: Polska w grupie z Serbią, Niemcami i Kanadą

Polacy zagrają w turnieju finałowym mistrzostw świata w siatkówce 2010 w Grupie F z Serbią, Niemcami i Kanadą. Mecze tej grupy odbędą się w Trieście.
Losowanie odbyło się w środę w Rzymie o godz. 19. Sama procedura trwała kilka minut, została jednak - jak to bywa w przypadku Włochów - okraszona dziesiątkami minut analiz i występów muzycznych.

Dlatego jeszcze godzinę po rozpoczęciu ceremonii Polacy wiedzieli tylko, że na mistrzostwach zagrają z Serbią. Wcześniej bowiem Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) dokonała podziału dwunastu najwyżej notowanych reprezentacji na sześć par (praktycznie wg klucza 1-12, 2-11, itd.). Polskę "sparowano" z Serbią.

We wrześniowych mistrzostwach Europy, w których triumfowali Polacy, Serbia zdołała wyjść z pierwszej grupy, ale odpadła w drugiej rundzie grupowej i z Polską się nie spotkała.

Polacy zmierzyli się za to z innymi przyszłymi rywalami, prowadzonymi przez byłego trenera reprezentacji Polski, Raula Lozano, Niemcami. W pierwszej rundzie grupowej pokonali ich 3:1 i awansowali dalej z pierwszego miejsca. Niemcy dostali się dalej z trzeciej pozycji. Później w Grupie E, z której Polacy awansowali do półfinału również z pierwszego miejsca, Niemcy zajęli piąte miejsce.

Z MŚ w Japonii w 2006 r. prowadzeni wówczas przez Lozano Polacy przywieźli srebrne medale.

17. edycja mundialu zostanie rozegrana w dniach 24 września - 10 października 2010 roku.

Wyniki losowania:

Grupa A

1. Włochy
2. Japonia
3. Egipt
4. Iran

Grupa B

1. Brazylia
2. Hiszpania
3. Kuba
4. Tunezja

Grupa C

1. Rosja
2. Portoryko
3. Australia
4. Kamerun

Grupa D

1. USA
2. Argentyna
3. Wenezuela
4. Meksyk

Grupa E

1. Bułgaria
2. Chiny
3. Francja
4. Czechy

Grupa F

1. Serbia
2. Polska
3. Niemcy
4. Kanada