Radwańska czeka na swoją szansę w turnieju Masters w Dausze

Na inaugurację turnieju Masters (pula nagród 4,55 mln dol.) w katarskiej Dausze Białorusinka Wiktoria Azarenka w dwóch setach pokonała Serbkę Jelenę Janković. Agnieszka Radwańska nadal z nadzieją pojawienia się na korcie śledzi zmagania ośmiu najlepszych tenisistek świata.
Rozstawiona z numerem szóstym Wiktoria Azarenka w swoim debiucie w kończącej sezon imprezie z udziałem ośmiu najlepszych tenisistek nie dała szans Serbce Jelenie Janković i przełamała tym samym serię trzech porażek z tą tenisistką.

- Miałam świetny plan na pokonanie Jeleny, który w pełni zrealizowałam. Byłam też wypoczęta, nie grałam już od kilku tygodni, to mogłam się w tym meczu wyłożyć - stwierdziła po zwycięstwie Białorusinka.

Spotkanie szybko zaczęło wskazywać na porażkę utytułowanej Serbki (pierwszy set przegrany do dwóch), a przy stanie 3:3 w kolejnej partii Janković oddała kolejne trzy gemy rywalce. Pogrążyły ją przede wszystkim niewymuszone błędy, których w sumie popełniła ponad dwukrotnie więcej od zwyciężczyni (15:33). Rozstawiona z ósemką Serbka, która zaczynała rok jako numer jeden, myliła się na potęgę i miała wyraźne problemy z dobieganiem do piłek.

- Popełniłam bardzo dużo błędów. Tak to czasem jest, że starasz się grać najlepiej jak potrafisz, ale się to nie udaje. Mam nadzieję, że jutro będzie lepiej - powiedziała Janković.

W drugim meczu Venus Williams po zaciętej walce przegrała z wyżej rozstawioną Jelenę Dementiewą 6:3; 6:7, 2:6.

W Dausze rywalizują także Dinara Safina, Serena Williams, Swietłana Kuzniecowa oraz Caroline Wozniacki.

Agnieszka Radwańska plasuje się w pierwszej dziesiątce rankingu światowego tenisistek, w Dausze jednak nie gra, a czeka na szansę na trybunach. Na kort wyjdzie tylko w przypadku wycofania się dwóch zawodniczek - nie jednej, ponieważ w kolejce czeka też wyżej sklasyfikowana Wiera Zwonariewa. Trener i ojciec Radwańskiej zapowiada występ córki nawet mimo kontuzji dłoni.